fbpx

Przedszkole naukowe Norlandia Epic – klucz do sukcesu Twojego dziecka

Skandynawska metoda nauczania to model uznawany za jeden z najlepszych na całym świecie. Skupia się ona na rozwijaniu różnorodnych kompetencji u dzieci oraz motywowaniu ich do twórczych działań. Uczy dzieci zaradności, samodzielności, zdrowego życia w zgodzie z naturą, poszanowania wszystkiego, co je otacza. Taka metoda praktykowana jest w przedszkolu naukowym Norlandia Epic, należącym do grupy NHC, aktywnie działającej w Polsce od 2017 r. Placówka realizuje podstawę programową według wytycznych MEN, ale przy jednoczesnym zastosowaniu holistycznych metod edukacyjnych. Oprócz realizowania założeń MEN w przedszkolu jest również czas na zabawę i indywidualny rozwój dziecka. W ten sposób już od najmłodszych lat może ono rozwijać swoje pasje, co w przyszłości zaowocuje wieloma sukcesami.

Norlandia Epic to przedszkole nastawione na wychowanie kosmopolityczne. Dzieci uczą się szacunku do drugiego człowieka, równości, prowadzenia kulturalnego dialogu, a także mają okazję poznać różne języki obce, np. angielski, norweski, szwedzki. Dzięki temu z powodzeniem będą mogły uczęszczać zarówno do szkoły, w której zajęcia prowadzone są w języku polskim, jak i obcym.

Przedszkole Norlandia Epic dba o dobre samopoczucie dziecka, zadowolenie rodziców, a także o otaczające środowisko. Pomieszczenia są bardzo estetyczne, przestrzenne, przyjazne dla dzieci. Dominują spokojne, pastelowe kolory, które pomagają się skupić i wyciszyć. Ponadto dzieci mają do dyspozycji szereg zabawek i pomocy dydaktycznych. Są one interaktywne, wielofunkcyjne, rozwijające kreatywność, a przede wszystkim ekologiczne. Nawet posiłki wydawane są dzieciom na zastawach wykonanych wyłącznie z ekologicznych materiałów.

Przedszkole Norlandia Epic nastawione jest na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych. Dzieciaki czują się tam jak w domu. Kadra wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, empatią, motywacją do pracy, solidnym wykształceniem. Skupia się na indywidualnych potrzebach maluchów, zapewnia im ciągłą opiekę, a jednocześnie uczy samodzielności i wzmacniania poczucia własnej wartości. Cechy te bardzo przydadzą się na dalszych etapach edukacji oraz w dorosłym życiu. Oprócz tego dzieciaki mają okazję rozwijać swoją sprawność ruchową, obcować ze sztuką, a także uczyć się zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Praca nauczycieli opiera się na pedagogice bliskości, co buduje prawidłowe relacje i tworzy wyjątkowe wspomnienia.

Zajęcia adaptacyjne

Rodzice, którzy są zainteresowani posłaniem swoich pociech do Norlandii, mogą razem z nimi uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych. W ich ramach przez 5 dni uczęszczają na zajęcia przedszkolne. Dzięki temu rodzice mogą zapoznać się z założeniami placówki, poznać plan dnia, porozmawiać z nauczycielami, a dziecko może oswoić się z nowym miejscem i osobami. Zajęcia adaptacyjne pozwalają zapoczątkować owocną współpracę nauczycieli i rodziców w trosce o dobro dzieci. Zaufanie rodziców jest dla kadry dydaktycznej bardzo ważnym aspektem. Również później rodzice mogą uczestniczyć z dziećmi w różnego rodzaju warsztatach, np. tanecznych, filmowych itp.

Zajęcia dla dzieci

Wychowankowie przedszkola Norlandia Epic mają okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijających ich umiejętności, zainteresowania, kreatywność. Są to między innymi wszechstronne warsztaty artystyczne, zajęcia matematyczne, chemiczne, kulinarne, sportowe, nauka gry w szachy, ale także mindfulness, joga, zumba. Oprócz tego dwa razy w tygodniu odbywają się spotkania w ramach Klubu Zdrowego Koktajlu, a raz w miesiącu koncerty muzyki klasycznej i teatrzyki. Dzieci mogą także skorzystać z opieki logopedycznej i psychologicznej. Przedszkole oferuje ponadto cykliczne warsztaty savoir-vivre.

Możliwość całodobowej opieki

Rodzice bardzo często pracują w nieregularnych godzinach, muszą odbywać podróże służbowe, brać nadgodziny itp. Nie zawsze mają możliwość zostawić na ten czas dziecko u kogoś z rodziny lub wynająć opiekunkę. Przedszkole Norlandia Epic postanowiło zadbać o takich rodziców i ich pociechy, w związku z czym oferuje opiekę całodobową, obejmującą również weekendy. Należy tylko 4 dni wcześniej zgłosić konieczność opieki. Dziecko będzie bezpieczne zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Będzie miało zapewnione posiłki, zabawę, spacery i odpoczynek w znanym mu miejscu, przy osobach, którym ufa.

Życie w zgodzie z naturą

Przedszkole naukowe Norlandia Epic umożliwia dzieciom spędzanie dużo czasu w otoczeniu przyrody. Dzieciaki wychodzą na spacery, korzystają z atrakcyjnego placu zabaw. Podczas zajęć w plenerze mają okazję obserwować rośliny i zwierzęta, poznawać otaczający je świat. Jednocześnie uczą się ekologicznych postaw, m.in. oszczędzania wody i energii elektrycznej, segregacji odpadów, recyklingu. Plastik bardzo często zastępowany jest papierem, a np. choinkowe ozdoby wykonywane są z kartek zużytych wcześniej na zajęciach.

Nowoczesne metody nauczania

Kadra Norlandii korzysta z różnorodnych, innowacyjnych i skutecznych metod nauczania. Zajęcia matematyczne prowadzone są w oparciu o metodę prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z kolei nauka czytania i pisania odbywa się na bazie glottodydatkyki prof. Rocławskiego. Oprócz tego kadrze nieobce jest nauczanie metodą Montesorii oraz zasady mindfulness.

Bez wątpienia przedszkole naukowe Norlandia Epic to dobry wybór dla każdego dziecka. Umożliwi mu wszechstronny rozwój, wzmocni poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Różnorodne metody nauczania oraz szeroka oferta zajęć sprawiają, że każdy się tu odnajdzie.

epicprzedszkole.pl

2 thoughts on “Przedszkole naukowe Norlandia Epic – klucz do sukcesu Twojego dziecka

Dodaj komentarz