fbpx

Trzy kraje śródziemnomorskie w dwie godziny. Nowa linia kolejowa w Europie

Koleje Słoweńskie (Slovenske železnice, SŽ) w kooperacji ze swoim chorwackim i włoskim odpowiednikiem wprowadziły nowe połączenie kolejowe, które umożliwia podróż przez trzy kraje śródziemnomorskie w niecałe dwie godziny. Trasa prowadzi od Triestu we Włoszech nad Adriatykiem do chorwackiej Rijeki.

Od kwietnia do końca września pociąg odjeżdża z Villa Opicina na przedmieściach Triestu o 7:50. Po drodze zatrzymuje się na czterech stacjach w Słowenii i dwóch w Chorwacji, aby dotrzeć do Rijeki o 9:54. Powrotny kurs z Rijeki do Villa Opicina zaczyna się o 18:25, a czas podróży trwa mniej niż dwie godziny. Bilety zaczynają się od 8 euro (ok. 34 zł).

Pociągi z Siedlec na śródziemnomorskiej trasie

Według informacji od Kolei Słoweńskich nowe połączenie obsługiwane jest przez pociągi wyprodukowane w fabryce Stadler Polska w Siedlcach. Zakład ten dostarczył do Słowenii 52 pojazdy, w tym elektryczne piętrowe pociągi typu Kiss oraz spalinowe pociągi typu Flirt.

— Aktualnie siedlecki zakład produkuje 20 kolejnych pojazdów tego typu dla Kolei Słoweńskich — poinformowała w Marta Jarosinska ze Stadler Polska.

Źródło: potniski.sz.si

Dodaj komentarz