fbpx

Rosyjski kamień leczniczy. Ma 2 mld lat i działa jak filtr

Szungit jest jednym z najstarszych minerałów na ziemi. Uważany jest także za kamień leczniczy dzięki swoim właściwościom. Znalazł m.in. zastosowanie przy filtracji wody pitnej. Dzięki niemu woda nie tylko staje się krystalicznie czysta, ale również wspomaga naturalne procesy lecznicze zachodzące w organizmie.

Co to jest szungit?

Szungit to skała osadowa pochodzenia organicznego, która składa się z węgla, tlenku krzemu, krzemianów oraz siarczków. Jest niezwykle twarda i odporna na czynniki chemiczne. Wiek szungitów karelskich szacuje się na 2 mld lat. Molekuły skały ze względu na swoją strukturę przypominają piłkę futbolową i są nazywane fullerenami. Fullereny zaś to potężne antyoksydanty, które posiadają zdolność neutralizowania substancji potencjalnie groźnych dla ludzkiego zdrowia. Dodane do wody usuwają z niej metale ciężkie, żelazo koloidalne z rur wodociągowych, azotany i azotyny, pestycydy, dioksyny, fenole, związki chloroorganiczne, produkty naftowe, wirusy oraz bakterie.

Ale szungit nie tylko oczyszcza wodę. Dodany do płynu sprawia, że woda nabiera właściwości leczniczych. Jak to możliwe? Otóż ten naturalny filtr działa na wodę strukturyzująco – przekazuje jej swoją matrycę energetyczno-informacyjną – więc woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich struktur biologicznych nie zakłócając działania zdrowych komórek.

Woda szungitowa będzie zatem pomocna przy alergiach i nietolerancjach pokarmowych, problemach skórnych, schorzeniach stawów i artretyzmie jak i podczas problemów z przemianą materii. Ponadto szungit wydaje się pomocny przy nadkwasocie, zapaleniu jelita grubego. Pomaga zwalczyć grypę i przeziębienie. Posiada właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyhistaminowe.

Jak przygotować?

Zaopatrzyłeś się w filtr szungitowy? Pamiętaj, aby przed pierwszym zastosowaniem przemyć go pod bieżącą wodą. Następnie wrzuć ok. 150g szungitu do 2-3 l wody na 3 dni – aż do czasu zniknięcia mętności. W miarę zużycia dolewaj świeżej wody i przemywaj szungit, żeby usunąć z niego osady. Wymieniaj raz na 1-2 miesiące.

https://www.swkatarzyna-muzeum.pl/2020/03/szungit/

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:
polakuleczsiesam.pl

Dodaj komentarz