fbpx

WOŚP wraca do telewizji publicznej

W najnowszym wydaniu Wiadomości na antenie TVP, Jurek Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaskoczył publiczność, ogłaszając powrót WOŚP do grona inicjatyw wspieranych przez telewizję publiczną. Po ośmiu latach przerwy, działalność WOŚP ponownie znajdzie miejsce na antenie TVP.

W nagraniu emitowanym w trakcie programu informacyjnego “19:30”, Owsiak wyraził entuzjazm związany z powrotem orkiestry do współpracy z TVP, mówiąc: „Gramy razem po 8 latach. Wracamy do normalności”, podkreślając symboliczną odnowę relacji z telewizją publiczną.

Przez ostatnie 8 lat, WOŚP była często ignorowana przez TVP, a jej symbol – serce – bywał wyłączany z transmisji telewizyjnych. Owsiak, z racji poglądów politycznych, często był przedstawiany w negatywnym świetle. Jednak teraz, w obliczu zbliżającego się finału WOŚP, sytuacja zmienia się, a organizacja znowu będzie mogła liczyć na wsparcie ze strony telewizji publicznej.

Reportaż Mileny Bobrowskiej w programie „19:30” uwypuklił, że środki zebrane podczas nadchodzącego finału WOŚP posłużą na zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego dla oddziałów pulmonologicznych. WOŚP staje się tym samym istotnym sojusznikiem w walce z powikłaniami oddechowymi.

– Puszki już wydrukowane, przygotowania idą pełną parą. Wolontariusze też już w gotowości – relacjonowała reporterka programu “19:30”.

Należy zaznaczyć, że do tej pory WOŚP zebrała imponującą sumę 2 miliardów złotych, dzięki czemu zakupiono 71,5 tysiąca specjalistycznych urządzeń medycznych. Każde z tych urządzeń ozdobione jest charakterystycznym serduszkiem WOŚP.

Dodaj komentarz