fbpx

Restauracja wystawiła lodówkę na ulicę, aby nakarmić bezdomnych

Restauracje marnują mnóstwo jedzenia i pomimo, że niektóre popularne sieciówki, jak Starbucks, zmieniły ostatnio swoją politykę, wciąż wiele resztek trafia do kosza, podczas gdy mogłyby trafiać do brzuchów głodnych czy bezdomnych ludzi.

Kiedy właścicielka restauracji w Kochi, Indie, zobaczyła kobietę wyciągającą resztki jedzenia z kontenera na śmieci, zrozumiała, że musi coś z tym zrobić. Dlatego Minu Pauline wpadła na praktyczny pomysł. Uświadomiwszy sobie, że jej restauracja, Pappadavada, dysponuje dużą ilością niewykorzystanego jedzenia, postanowiła wystawić jedną z  lodówek na zewnątrz budynku i w ten sposób pomóc bezdomnym. Lodówka otwarta jest 24 godziny na dobę i dostępna dla każdego. Jest również regularnie zasilana przez sponsorów restauracji i innych chcących pomóc ludzi. Sama Pauline zostawia w niej codziennie około 76-80 porcji jedzenia.

public-street-fridge-for-homeless-india-8

public-street-fridge-for-homeless-india-15

Pieniądze są twoje – mówi restauratorka gazecie The Huffington Post. Ale zasoby należą do społeczeństwa. Taką wiadomość pragnę przekazać. Jeżeli marnujesz swoje pieniądze… Marnujesz również zasoby społeczeństwa.

 

Żródło: boreddaddy.com

Tłumaczenie: Beata Miernik

 

Dodaj komentarz