fbpx

Najlepsi przyjaciele budują własne małe miasteczko, żeby móc się razem zestarzeć

Jak blisko jesteś ze swoim BFF (Best Friend Forever)? Czy wasza relacja uległa zmianie przez ostatnie lata? To dość typowe, kiedy najlepsi przyjaciele spędzają większość swojego czasu razem jako dzieci, nastolatki, a nawet studenci. W miarę upływu czasu ludzie stają się jednak bardziej zajęci pracą, rodziną czy tzw. obowiązkami ludzi dorosłych. Często przenoszą się do nowych miast, różnych stanów, albo podróżują po całym świecie. Często takie przyjaźnie są trudne do utrzymania i łatwe do stracenia. Najwyraźniej jednak nie dotyczy to wszystkich, czego dowodem jest grupa przyjaciół, która dołożyła wszelkich starań, żeby swoją przyjaźń utrzymać. Zbudowali nawet własne maleńkie miasteczko, po to żeby móc się razem zestarzeć.

Te cztery pary przyjaźnią się ze sobą od 20 lat. Są swoimi najlepszymi przyjaciółmi, ale jak to bywa w przyjaźni u dorosłych, wkrótce okazało się, że trudno jest widywać się ze sobą tak często jakby tego chcieli. Zdecydowali więc, że chcą żyć bliżej siebie w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Aby to osiągnąć, zgromadzili wszystkie swoje fundusze i zbudowali własne małe miasteczko w pobliżu rzeki Llano na obrzeżach Austin w Teksasie.

Każdy z czterech domów w ich małej osadzie, kosztował około 40 000 USD. Domy zostały zaprojektowane w wyjątkowy sposób przez wspaniałego architekta – Matta Garcię, tak żeby swoją obecnością jak najmniej naruszały równowagą ekologiczną. Każdy dom ma skośne dachy, odblaskowe ściany, które chronią przed upałem w lecie, izolowane okna i beczki z wodą, które mogą pomieścić do 5000 galonów wody deszczowej. Grupa przyjaciół planuje przenieść się do swojej mini wioski po przejściu na emeryturę.

 

 

Wskazówki jak znaleźć przyjaźń na całe życie:

Przyjaźnie w życiu są bardzo potrzebne. Niewiele rzeczy potrafi tak pocieszyć  jak towarzystwo dobrego przyjaciela. Oni pomagają nam przejść przez trudne doświadczenia życiowe, złe nastroje czy sercowe rozterki. Przyjaźń przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Poniżej przedstawiamy trzy sposoby na znalezienie i utrzymanie wspaniałej i długoletniej przyjaźni:

  1. Bądź szczery

Jakikolwiek związek zbudowany na kłamstwie jest z góry skazany na niepowodzenie. Bądź uczciwy, opowiadając o sobie, o swojej przeszłości, swoich opiniach i oczekiwaniach. Nie oznacza to, że musisz przekazać każdej nowo poznanej osobie listę tłumaczącą kim jesteś, co lubisz i czego chcesz, ale nie udawaj, że jesteś kimś innym, aby uzyskać ich przychylność. Nie mów, że wszystko jest w porządku (lub nie jest w porządku), żeby tylko się dopasować. Zadawaj uczciwe pytania, miej jasność co do swoich obyczajów i nie bój się, wyrażać swojej opinii kiedy jest to potrzebne. To pomoże uniknąć nieporozumień i narastania niechęci czy goryczy.

  1. Popracuj nad godzeniem się po nieporozumieniach i kłótniach

Jeśli masz nadzieję na nawiązanie dobrej, długotrwałej przyjaźni, pogódź się z faktem, że ty i twój przyjaciel nie zawsze będziecie się ze sobą zgadzać. Ludzie, którzy długo się znają, dobrze rozumieją swoje mocne i słabe strony. Oznacza to, że wiedzą, jak się wzajemnie zachęcać, ale prawdopodobnie wiedzą też dokładnie, jak się zniechęcić. Przykre sytuacje w przyjaźni mogą czasem zdarzać się nieświadomie. Aby utrzymać długoletnią przyjaźń, musisz przyzwyczaić się do mówienia, że ​​jest ci przykro i wybaczania komuś, kto cię skrzywdził.

  1. Okazuj wyrozumiałość

Ważna część bycia dobrym przyjacielem to umiejętność bycia wyrozumiałym. Może to oznaczać zmianę własnych oczekiwań, albo umożliwienie swojemu przyjacielowi odczuwania mniejszej presji, robienie miłych rzeczy nawet wtedy, kiedy druga osoba na to nie zasługuje, albo wybaczenie komuś, zanim przyjdzie z przeprosinami. Obdarz swojego przyjaciela rodzajem współczucia, który chciałbyś sam od niego otrzymać.

Wniosek

Chociaż nie wszystkie przyjaźnie są takie same i nie każdy lubi te same rzeczy, silne i zdrowe przyjaźnie mogą wytrzymać wiele wyzwań. Jak wyglądają twoje relacje z najlepszym przyjacielem? Czy rozważyłbyś kiedyś przeniesienie się z nim do takiego mini miasteczka?

 

 

Źródło: healthy-holistic-living.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz