fbpx

Materace w Olsztynie – jak dobrać model do wagi i wzrostu?

Odpowiedni dobór materaca pod kątem naszej fizjonomii jest decyzją kluczową dla komfortu naszego snu. Warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie się do zakupu materaca dostosowanego do naszych potrzeb. Jak dobrać model materaca do wagi i wzrostu jego przyszłego użytkownika?
Materac skrojony na miarę

Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z materacami wysokiej klasy, idea dostosowywania ich do naszej fizjonomii może nam się wydać nieco egzotyczna. Wersalka czy materace masowej produkcji, które znajdziemy w popularnych supermarketach, uchodzą za rozwiązania uniwersalne, a różnice pomiędzy poszczególnymi artykułami są stosunkowo niewielkie.

Renomowani producenci wyposażenia do sypialni tworzą tymczasem swoje produkty z myślą o jak najbardziej precyzyjnym zaspokojeniu potrzeb każdego użytkownika – stąd właśnie wynika różnorodność modeli materacy, które znajdziemy na rynku. Doskonały materac dla każdego będzie nieco inny. Z reguły modele o niższej twardości zaleca się osobom lżejszym, o drobnej budowie ciała, natomiast materace twarde i bardzo twarde często sprawdzają się w przypadku użytkowników bardziej wagowych.

Często jednak zdarzają się odstępstwa od wspomnianych zasad – ostateczny dobór odpowiedniego materaca zawsze zależy od naszych osobistych preferencji, dotyczących twardości powierzchni do spania. Kupując odpowiedni materac dla siebie, weźmy zatem pod uwagę kilka możliwości, zastanawiając się, który wariant najlepiej współgra z naszym indywidualnym poczuciem komfortu. Jeżeli mamy okazję przetestować poszczególne produkty osobiście – warto zaobserwować, jak nasze ciało reaguje na każdy z nich. Jeżeli nazbyt zapadamy się w powierzchnię materaca lub czujemy, że jego powierzchnia jest zbyt zbita, poszukajmy rozwiązań, które pozwolą nam w pełni rozluźnić całe ciało.

Hilding Boogie to przykład materaca, który wybierany bywa zarówno przez osoby o drobnej budowie ciała, jak i cięższych użytkowników. Jego unikalna konstrukcja pozwala na zachowanie maksymalnego komfortu oraz zapewnia optymalne podparcie ciała przez całą noc. Model ten polecany jest także sportowcom oraz osobom preferującym aktywny styl życia – ergonomiczna konstrukcja materaca pomoże zachować ciało w najlepszej kondycji na długie lata.

Materac skrojony na miarę
Jak wybrać właściwe wymiary materaca?

Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar materaca. Decydując się na jego konkretną szerokość, weźmy pod uwagę wymiary naszej sypialni, nasze zapotrzebowanie na wolną przestrzeń w trakcie snu, a także fakt, czy zwykliśmy spać w pojedynkę, czy też z partnerem. Większy materac z pewnością nie zmniejszy komfortu naszego wypoczynku, może jednak okazać się nadmierną inwestycją lub zbyt dominującym elementem wyposażenia naszej sypialni. Jeżeli sypiamy w pojedynkę i nie potrzeba nam szczególnie rozległej przestrzeni do spania, materac o wymiarach 90×200 może być dobrym wyborem. W podwójnym łóżku najlepiej sprawdzą się rozwiązania mierzące od 160 do 200 cm szerokości.

Wybierając właściwy materac pod kątem swoich potrzeb, odczuwalnie poprawimy jakość swojego snu, która bardzo szybko przełoży się na wszystkie najważniejsze aspekty naszego życia. Dokonując wyboru, pamiętajmy, że od naszej decyzji będzie zależał komfort naszego snu przez najbliższych kilka lat. Zawsze wybierajmy rozwiązania, które okażą się najlepiej dopasowane do naszych rzeczywistych potrzeb.

Dodaj komentarz