fbpx

Firma daje pracownikom tydzień wolnego na “odstresowanie i odzyskanie sił”

Producent odzieży sportowej zachęca swoich pracowników do ignorowania wszystkich obowiązków służbowych w celu poprawy zdrowia psychicznego.

Półtora roku naprzemiennego wprowadzania lockdownów i luzowania obostrzeń zrobiło swoje. Wskaźniki samopoczucia i kondycji psychicznej zaczęły lecieć w dół w różnych krajach i różnych branżach, więc nie dziwi, że pracodawcy szukają różnych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego swoich załóg.

— Nike dał pracownikom swojej centrali w USA tydzień wolnego na “odstresowanie i odzyskanie sił” — podaje dziennik “The Guardian”.

Pracodawca zachęca do luzu

— Poświęć czas na odprężenie, odstresowanie i spędzenie czasu z bliskimi. Nie pracuj – napisał na portalu LinkedIn Matt Marrazzo, menedżer koncernu Nike.

Marrazzo dodał, że czas na odpoczynek i regenerację jest “kluczem do dobrej wydajności i pozostania przy zdrowych zmysłach”.

Chociaż tydzień luzu dotyczy tylko pracowników centrali spółki zlokalizowanej w Beaverton w Oregonie, ruch Nike można potraktować jako dobry wzór w aktualnej rzeczywistości.

Koncern nie jest jedyny, jeśli chodzi o podobne zabiegi wobec swoich pracowników.

Piątek bez Zooma?

Właściciel aplikacji randkowej Bumble wprowadził płatne “tygodniowe wakacje” dla całej załogi już w czerwcu, co miało pomóc w walce z wypaleniem. Eksperyment chyba się powiódł, bo — jak donosi telewizja CNBC — w lipcu firma podjęła decyzję, że taki wspólny wolny tydzień dla wszystkich będzie organizowany regularnie dwa razy w roku.

Marrazzo pochwalił się informacją o Nike na portalu LinkedIn, ale sam portal społecznościowy też zdecydował się na coś podobnego. W kwietniu większość z prawie 16 tys. zatrudnionych osób otrzymała płatne wolne “na doładowanie”.

Z kolei bankowy potentat Citi Group zaproponował tzw. piątki bez Zooma.

2 thoughts on “Firma daje pracownikom tydzień wolnego na “odstresowanie i odzyskanie sił”

Dodaj komentarz