fbpx

Przeżyć w Nowym Jorku za $200 miesięcznie? Mistrzyni oszczędzania zdradza jak

Czy można przeżyć miesięcznie za $200 w jednym z najdroższych miast świata? Jeśli jest się mistrzynią oszczędzania tak jak pewna kobieta o imieniu Kate, to tak.

Kate Hashimoto mieszka w Nowym Jorku i jej miesięczny budżet wynosi 200 dolarów (ok. 780 zł). Kobieta w oszczędzaniu znalazła sposób na życie, ponieważ nie znosi wydawać pieniędzy. W popularnym programie zdradziła, w jaki sposób minimalizuje codzienne wydatki i jak opracowała dość rygorystyczny system, który pozwala jej ograniczyć koszty życia naprawdę do minimum.

Jeśli suszę ręce w publicznej łazience, zachowuję ręczniki papierowe i używam ponownie – wyjaśnia.

Kate nigdy nie kupiła żadnych mebli – znajduje je na ulicy. W takich miastach jak Nowy Jork nie jest to trudne, zwłaszcza że ludzie wyrzucają na śmietnik niejednokrotnie zupełnie nowe przedmioty, które im się znudziły.

mistrzyni oszczędzania

Swoje mieszkanie urządziłam tym, co znalazłam na ulicy. Wzięłam porzucone meble, zanim sprzątnęła je śmieciarka. Dzięki temu zaoszczędziłam kilka tysięcy dolarów – powiedziała. Jej łóżko składa się ze starych mat do jogi, z których ułożyła materac, a za stół jadalny służą czasopisma.

Kate ogranicza także wydatki na prąd, dlatego zrezygnowała z gotowania. Sprzęty AGD, takie jak piekarnik czy zmywarka służą jej jako szafki do przechowywania rzeczy.

Kate nie interesuje się modą i nie są dla niej istotne najnowsze trendy.

Ostatni raz ciuchy kupiłam 8 lat temu, a bieliznę w 1998 r. -wyznała Kate. Oszczędna kobieta nie robiła prania od trzech lat, wszystkie ubrania, które posiada, pierze pod prysznicem.

Jedną z najbardziej niekonwencjonalnych metod oszczędzania pieniędzy przez Kate jest rezygnacja z papieru toaletowego.

Nie używam papieru toaletowego, po prostu myję się wodą i mydłem – wyjaśnia, choć jej papierowe ręczniki z recyklingu również się przydają.

mistrzyni oszczędzania

Po powtórnej emisji programu z 2019 roku widzowie ponownie zaczęli komentować jej styl życia. Życie w cieniu pandemii — oraz paniki wokół papieru toaletowego, jaka wybuchła na początku lockdownu — sprawiło, że wiele osób spojrzało na oszczędność Kate przychylnym okiem.

„Myślę, że ona naprawdę dobrze sobie radzi podczas pandemii” – napisała jedna osoba na YouTube.” Zdecydowanie nie uległa panice papieru toaletowego” – dodała inna.

Innym spodobała się metoda mycia się po skorzystaniu z toalety twierdząc, że jest „bardziej higieniczna”.

Link do artykułu w języku angielskim i video znajdziesz TU.

 

Źródło: The Sun

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Dodaj komentarz