fbpx

Wybrano najpiękniejsze zdjęcie Ziemi z Kosmosu

Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi z kosmosu wybrano w ramach konkursu „Seize the beauty of our planet”, ogłoszonego przez firmę CloudFerro. Zwycięskie zdjęcie, którego autorem jest Adam Wasilewski, przedstawia obszar na granicy Kanady z Grenlandią. 

Konkursu „Seize the beauty of our planet” wyłania najpiękniejsze zobrazowania Ziemi z platformy CREODIAS. Wyniki ogłosiła firma CloudFerro, dostawca innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze.

W ogłoszonym we wrześniu konkursie wybrano 13 najpiękniejszych zdjęć. Siedem pierwszych miejsc przyznali internauci w drodze otwartego głosowania online, kolejnych sześciu zwycięzców wybrało jury złożone z przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy CloudFerro.

Decyzją internautów najpiękniejszym zdjęciem Ziemi pozyskanym na platformie Creodias został obraz autorstwa Adama Wasilewskiego „Once upon a time on Ice Floe”. Zdjęcie przedstawia obszar na granicy Kanady z Grenlandią i pochodzi z satelity Sentinel-2 programu Copernicus, który wykonał je w lipcu 2020 roku.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia zostaną zamieszczone przez organizatora konkursu na kartach kalendarza na rok 2021, który trafi m.in. do najważniejszych organizacji i instytucji związanych z obserwacją satelitarną Ziemi.

Źródło: radiozet.pl

Fot0: Creodias, Adam Wasilewski

Dodaj komentarz