fbpx

Coraz więcej adopcji. W schronisku na Paluchu najmniej zwierząt w historii

W schronisku “Na Paluchu” przebywa aktualnie 366 psów i 66 kotów. Jest to najmniejsza liczba podopiecznych w historii placówki. Pomimo pandemii, coraz więcej osób adoptuje zwierzęta. Prezydent Warszawy zapowiedział, że zaoferuje przyjęcie do tego warszawskiego schroniska 100 bezdomnych psów z Radys, które były przetrzymywane w tragicznych warunkach.

Ten czas pozwolił nam wszystkim zastanowić się, jak wielkie znaczenie ma towarzystwo zwierząt w takich chwilach. Tak naprawdę to jest nasz przyjaciel i osobisty terapeuta – podkreślił w rozmowie z Radiem Kolor Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska “Na Paluchu”.

Większa liczba adopcji to skutek między innymi kampanii na rzecz podopiecznych oraz owoc pracy wolontariuszy. Pomimo wybuchu pandemii, schronisko nie zawiesiło adopcji – zmodyfikowano natomiast procedury. Kontakt w sprawie zwierząt realizowano głownie drogą telefoniczną lub przez internet. Dzięki tej decyzji nowy dom znalazło prawie 160 psów i kotów.

Z Radys do Warszawy

“W związku ze złą sytuacją w schronisku w Radysach zdecydowałem, że zaoferujemy przyjęcie 100 tamtejszych bezdomnych psów do Schroniska Na Paluchu”– poinformował we wtorek Twitterze Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

“Nasze schronisko ma ostatnio rekordowo małą liczbę podopiecznych, więc bez problemu znajdziemy miejsce dla potrzebujących zwierzaków” – dodał.

Aktualnie toczy się postępowanie prokuratury związane z sytuacją w Radysach (woj. warmińsko-mazurskie). Śledztwo, wszczęte w kwietniu przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ, dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, tj. warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii, poprzez nierzetelne sprawowanie kontroli nadzoru weterynaryjnego nad schroniskiem.

W sobotę Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, podał informację o tymczasowym areszcie dla właściciela schroniska Zygmunta D. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Dodaj komentarz