fbpx

Wystraszyły ją fajerwerki. Strażacy uratowali suczkę, która utknęła na krze

Jak twierdzi właściciel Meli, suczka wystraszyła się fajerwerków i uciekła z domu, po czym utknęła na krze w miejscowości Bożniewice ( woj. Lubelskie). Zmarznięte zwierze wyciągnęli strażacy.

W niedzielę 2 stycznia około godziny 11 strażacy wzięli udział w akcji ratunkowej na starorzeczu Wieprza, gdzie około 100 metrów od brzegu na tafli lodu utknął przemarznięty pies.

– Właściciel mówił później, że zwierzę uciekło w nocy z 1 na 2 stycznia, bo prawdopodobnie przestraszyło się wystrzałów fajerwerków, które jeszcze wtedy były puszczane. Pies wbiegł pewnie na zamrożone starorzecze, a gdy blisko brzegu lód już się roztopił, nie mógł wrócić – mówi kapitan Michał Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Użyli lodowych sań

W akcji wzięły udział dwa zastępy strażaków z KP PSP w Lubartowie i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocku.

– Dwóch strażaków dopłynęło do zwierzęcia na saniach lodowych. Po tym, jak pies znalazł się na brzegu, został przekazany pracownikowi urzędu miasta – zaznacza nasz rozmówca.

Właściciel suczki Meli zgłosił się po tym, jak strażacy z OSP z Kocka zamieścili ogłoszenie w mediach społecznościowych. Zwierzę wróciło już do domu.

 

 

One thought on “Wystraszyły ją fajerwerki. Strażacy uratowali suczkę, która utknęła na krze

Dodaj komentarz