fbpx

Wyjątkowe narodziny w USA. Bliźniaki przyszły na świat w dwóch różnych latach

Mimo że są bliźniakami, dzieli je rok różnicy. Rodzeństwo z Kalifornii ma różne daty urodzenia, choć wiekowo dzieli od siebie zaledwie 15 minut — poinformował we wtorek portal informacyjny Sky News.

Według niektórych obliczeń podobne narodziny trafiają się raz na dwa miliony. W centrum medycznym w Kalifornii, rodzice bliźniąt – Fatima Madrigal i Robert Trujillo – powitali synka Alfredo Antonio Trujillo o godzinie 23:45 w noc sylwestrową 2021 roku. Natomiast za 15 minut, o północy urodziła się Aylin Yolanda Trujillio. Oznacza to, że córeczka przyszła na świat już 1 stycznia 2022 roku. Tym samym dziewczynka stała się pierwszym dzieckiem urodzonym w centrum medycznym w Monterey County w 2022 roku.

Wspaniałe rozpoczęcie nowego roku

Asystująca przy porodzie dr Ana Abrils Arias podkreśliła, że narodziny tych bliźniąt, to jeden z najbardziej pamiętnych momentów w jej zawodowej karierze. Warto zaznaczyć, że każdego roku w Stanach Zjednoczonych rodzi się około 120 tys. bliźniąt, co stanowi 30% wszystkich narodzin.

– Pomoc w przyjściu na świat tych maleństw w 2021 i 2022 roku, to była dla mnie niezwykła przyjemność. Co za wspaniały sposób na rozpoczęcie nowego roku – skomentowała lekarka Ana Abrils Arias.

 

Dodaj komentarz