fbpx

Pobił rekord Guinnessa. 100-latek pracował w jednej firmie ponad 84 lata

Walter Orthmann z Brazylii trafił do księgi rekordów Guinnessa za najdłuższą karierę w tej samej firmie.   Od 84 lat pracuje w przedsiębiorstwie produkującej tekstylia, ReneauxView. Niedawno skończył 100 lat i ani myśli wybierać się na emeryturę.

Walter urodził się 19 kwietnia 1922 roku w miasteczku Brusque w Brazylii,  zamieszkanym w znacznej części przez emigrantów z Niemiec. Kiedy skończył 14 lat matka powiedziała, że jako najstarszy z 5 synów powinien wspomóc rodzinę i znaleźć pracę. Dzięki doskonałej znajomości niemieckiego nie miał problemów ze znalezieniem zajęcia. 17 stycznia 1938 roku rozpoczął pracę w dziale logistyki firmy Industrias Renaux S.A. Z entuzjazmem uczył się nowych rzeczy, był zaangażowanym pracownikiem. Bardzo szybko przeniesiono go do działu sprzedaży. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Walter bardzo lubił kontakt z klientami. I szybko zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Pojechałem do São Paulo i w czasie krótszym niż tydzień przywiozłem zamówienia na całą trzymiesięczną produkcję firmy, wspomina. W latach 50. jeździł już po całym kraju, zbierając zamówienia na firmowe produkty. Wtedy też został awansowany na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży, które piastuje do dzisiaj.

Jak podkreśla Guinness World Records, w ciągu ponad 84 lat pracy Walter Orthmann widział wiele zmian w firmie, kraju i na świecie. Zrozumiał, że najważniejsze w biznesie jest bycie na bieżąco i dostosowywanie się do różnych kontekstów.

W firmie pozostał do dziś – nadal codziennie rano jeździ do biura. Najbardziej ceni fakt, że praca daje mu poczucie celu, zaangażowania i rutyny.

  • Nie planuję zbyt wiele ani nie dbam o jutro. Obchodzi mnie tylko to, że jutro będzie kolejny dzień, w którym się obudzę, wstanę, poćwiczę i pójdę do pracy. Musisz zająć się teraźniejszością, a nie przeszłością czy przyszłością. Liczy się tu i teraz. A więc do roboty! – zaznacza Orthmann.

 

 

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Dodaj komentarz