fbpx

Co za historia! Zaaranżowano randkę dla dwóch gęsi. Z powodzeniem!

Blossom i Bud  to dwie gęsi, które przez lata żyły razem przy stawie na cmentarzu Riverside w Marshalltown, w stanie Iowa. Niestety, Buda w sierpniu ubiegłego roku zakończył żywot i wydawało się, że Blossom spędzi najlepsze lata swojego życia samotnie. 

Dyrektorka cmentarza Dorie Tammen zauważyła, że Blossom spędza długie godziny wpatrując się w swoje odbicie w szybie drzwi do jej biura lub połyskujących płytach nagrobnych. To uświadomiło kobiecie, że jej gąska czuje się samotna i potrzebuje towarzystwa. W związku z tym wpadła na pomysł, aby zamieścić w mediach społecznościowych ogłoszenie mające na celu …wyswatać smutną gęś i znaleźć dla niej partnera.

Tammen wrzuciła na Facebooku ogłoszenie o “uroczej, owdowiałej gęsi”, która “jest młoda, żądna przygód i pełna życia”, szukającej “życiowego partnera do towarzystwa i okazjonalnych wygłupów”. Ogłoszenie, trochę w formie żartu, zadziałało jak urok, a Tammen otrzymała zaskakujący e-mail od Deb i Randy Hoyt. Małżeństwo było w posiadaniu owdowiałego gąsiora o imieniu Frankie, który również cierpiał z powodu złamanego serca.

Hoytowie po zobaczeniu ogłoszenia od razu uznali, że byłby to świetny pomysł, aby gęsi się spotkały. I tak trzy osoby zaaranżowały walentynkową randkę dla dwóch gęsi, która zakończyła się pełnym sukcesem! Gąski zaczęły pływać wokół stawu w Riverside, najwyraźniej zadowolone ze swojego towarzystwa.

Od momentu spotkania zaczęły chodzić razem i od tamtej pory nie odstępują się na krok  – powiedziała Tammen o gęsiach.

Ptaki są jednymi z jedynych zwierząt na Ziemi, które łączą się w pary na całe życie, i mając to na uwadze, naprawdę stanowią idealną maskotkę dla cmentarza.

 

Zobacz też:

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz