fbpx

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie. Pomieściła tylko jeden dom

Najmniejsza wyspa na świecie o nazwie Hub Island leży w Stanach Zjednoczonych nieopodal granicy z Kanadą i zamieszkuje ją tylko jedna rodzina. W sumie nie ma się co dziwić. Na terenie o powierzchni 306 m2 mieści się tylko jeden dom, ławka i drzewo.

 

Hub Island oficjalnie uznawana jest za najmniejszą na świecie zamieszkaną wyspę. Znajduje się w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych i jest częścią archipelagu o nazwie Tysiąc Wysp. Jej powierzchnia wynosi 306 m2 i leży na rzece św. Wawrzyńca. Miejsce od lat 50. jest własnością jednej rodziny; chatą opiekują się kolejne z rzędu pokolenia.

Obok chaty rośnie drzewo i stoi ławka, która pozwala podziwiać niezwykłe widoki. Choć ma się wrażenie, że jest tu niewiele miejsca na zabawę, jej właściciele twierdzą, że nie potrzeba więcej. Mieszkańcy nadali tej wyspie nawet własną nazwę – Just Room Enough Island –  co oznacza dokładnie Wyspę z Wystarczającą Ilością Miejsca.

Choć niezwykłe miejsce pozwala na ucieczkę od zgiełku miasta, to w sieci robi sporo zamieszkania.  Rodzina chroni swojej prywaty i nie prowadzi publicznego konta na Instagramie. Jednak dociekliwi turyści chętnie wrzucają do sieci zdjęcia i nagrania niewielkiej chaty, sprawiając że popularność miejsca rośnie.

 

View this post on Instagram

A post shared by Marco Conti (@marco_sells_homes)

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: radiozet.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz