fbpx

Bliźniaczki poślubiły bliźniaków. Ich dzieci to “genetyczne bliźnięta”

Kilka lat temu media relacjonowały ich nietypową historię — dwie siostry bliźniaczki poślubiły dwóch braci bliźniaków, w dodatku wszyscy postanowili razem zamieszkać. Teraz małżeństwa doczekały się potomstwa. Przedstawiamy Wam historię Brittany, Briany, Josha i Jeremiego.

Brittany i Briana zapewniają, że niektórzy ludzie są w stanie je odróżnić, ale istnieją również tacy, którzy się mylą, na przykład ich dziadek. Zaskakujące jest również to, że gdy jedna z bliźniaczek była w związku, opowiadała sobie w myślach: “Tak, brakuje mi czegoś — gdzie jest twoja druga wersja, dla mojej siostry?”. A zatem pragnienie, aby jej siostra miała równie dobranego partnera, było silne.

Szczęśliwie dla nich, w Ohio co roku organizowany jest festiwal bliźniaków. Dzięki temu dziewczyny mogły spełnić swoje marzenie, znajdując dwóch niezwykle podobnych do siebie partnerów. Ślub był tylko formalnością, a identyczne bliźniaczki znalazły swoich idealnych identycznych bliźniaków.

Pary opisują swoje związki słowem “twinfinity” – kombinacją angielskich słów “twin” (bliźniak) i “infinity” (nieskończoność). Warto także wspomnieć, że zaręczyny obu par odbyły się równocześnie i każdy z partnerów był ubrany identycznie.

Brittany, Briana, Josh i Jeremy postanowili zamieszkać razem. Pary często identycznie się ubierają. Co więcej, w wywiadzie z 2019 roku, bliźniaczki wyraziły chęć “wspólnego zostania matkami”, co oznacza jednoczesne zajście w ciążę. Zaczęły one również spekulować, czy ich dzieci nie będą w pewnym sensie bliźniakami, biorąc pod uwagę, że będą wynikiem miłości ludzi o identycznym wyglądzie i podobnych genach.

Pary doczekały się potomstwa

Zgodnie z zamiarem dziewczyn, obie zaszły w ciążę mniej więcej w tym samym czasie i urodziły dwóch chłopców. Chłopcy, Jett i Jax, mimo że są kuzynami, genetycznie mogą być uważani za braci! To dlatego, że są tzw. bliźniakami czwartorzędowymi. Przypomnijmy, że bliźnięta jednojajowe mają praktycznie identyczne DNA. Tak więc, gdy dzieci rodzą się z dwóch par identycznych bliźniaków, genetycznie są one rodzeństwem. Jest to unikalna sytuacja, która sprawia, że Brittany, Briana, Josh i Jeremy są po prostu przeszczęśliwi.

 

Dodaj komentarz