fbpx

21 budujących historii, które wydarzyły się w 2020 roku

Rok 2020 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Większości osób trudno jest odnaleźć emocje, które poprawiłyby samopoczucie. Nie trzeba być lekarzem, aby stwierdzić, jak światowy chaos wpływa na codzienną rzeczywistość. Na szczęście istnieje antidotum, które może nieco uspokoić duszę i wnieść do życia tak potrzebną porcję zdrowego rozsądku. Poniżej przedstawiamy kilka wartościowych, krzepiących serce wydarzeń, które miały miejsce w 2020 roku. Każde z nich niesie nadzieję dla ludzkości, ponieważ tak długo, jak istnieć będą mili ludzie, wszystko będzie w porządku.

#1. Ten dzieciak uderzył w samochód mojego ojca, ponieważ jego rower nie miał hamulców. Mój ojciec kupił mu nowy rower, jestem z niego dumny!
#2. Bądź jak Abdul

Idąc dziś do pracy, zapomniałem przepustki na parking, musiałem więc zostawić swój rower przed stacją Cannon Street. Kiedy wychodziłem z pracy o 18:00, spodziewałem się zastać tylko przecięty zamek. Już nawet pogodziłem się z faktem, że nigdy więcej nie zobaczę swojej zaufanej maszyny, zapytałem nawet obsługę, czy mają kamery. Wtedy pojawił się facet i poprosił mnie, abym podał szyfr do mojego przeciętego zamknięcia. Później oznajmił z uśmiechem „Mam twór rower!”, nigdy tego nie zapomnę.

Okazało się, że Abdul Muneeb pracuje dla Kolei Południowo-Wschodnic. Mężczyzna, będąc na przerwie, zobaczył, jak jakiś facet przecina zamknięcie do roweru, postanowił więc go powstrzymać. Następnie wziął pojazd do swojej kabiny i czekał 4 godziny po zakończeniu zmiany, aby osobiście upewnić się, że go odzyskam. Świat potrzebuje więcej takich ludzi jak Abdul.

#3. Drewniany maszt musiał być zastąpiony betonowym, robotnicy postanowili jednak zachować dom tukana.

#4. 14-letni Ridan Al-Mashouly z Sana’a w Jemenie regularnie karmi bezdomnego, starszego mężczyznę, wymagającego specjalnej opieki. Chłopiec kupuje jedzenie z własnej wypłaty.

#5. 10 lat pracy, ale było warto! Jestem pielęgniarką w tym samym miejscu, w którym zaczynałam jako sprzątaczka.
#6. Człowiek legenda

Ten mężczyzna wysłał 33 obce mu osoby na studia, przeznaczając na ten cel życiowe oszczędności, odłożone podczas 67 lat  pracy jako stolarz.

#7. Dorothy potajemnie piecze smakołyki i zostawia je dla naszej wspólnoty mieszkaniowej. Niedawno została przyłapana
#8. Czasem wystarczą słowa obcego człowieka, który mówi, że cię kocha

„Kocham cię. Prawdopodobnie pomyślałeś teraz „nawet mnie nie znasz”. Aczkolwiek skoro ludzie potrafią nienawidzić bez powodu – ja mogę kochać.

#9. Ten atleta, Marios Giannakou, wniósł niepełnosprawną studentkę biologii o imieniu Eleftheria na szczyt góry Olimp, spełniając jej marzenie

#10. Rozszczep wargi i podniebienia – tak wygląda nasza pociecha dwa tygodnie po operacji
#11. Bezdomny zostawił darowiznę dla Towarzystwa Historycznego w Oregonie, po tym, jak instytucja padła ofiarą wandalizmu podczas zamieszek

„Witam, jestem bezdomny i nie mogę ofiarować zbyt wiele, ale widziałem wczoraj wybite okno i chcę pomóc. Kiedyś podarowaliście mi darmowe zwiedzanie, jeszcze przed pandemią, więc to jest moje podziękowanie – Oskar.”

„Od zeszłej nocy cały czas wpływają do nas darowizny, mające na celu wsparcie prac porządkowych – ale żadna nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak prezent od naszego sąsiada, Oscara – napisał dyrektor ośrodka.”

#12. Moja matka jest pielęgniarką i od marca pracuje na oddziale, na pierwszej linii walki z Covid-19. Właśnie otrzymała tę koszulkę, od miesięcy nie widziałem, aby tak się uśmiechała.

#13. Ten mężczyzna zabiera swojego niepełnosprawnego brata bliźniaka na ekstremalne zawody Ironmann oraz maratony

#14. Mężczyzna nie mógł odwiedzić swojej chorej żony, postanowił wiec wspierać ją na parkingu

„Nie mogę być z tobą, ale jestem tu. Kocham cię. Dziękuję za wszystko.”

#15. Nigdy nie jest za późno!

„Musiałem opuścić szkołę w wieku 17 lat, aby iść do pracy. Często zastanawiałem się, jak daleko zaszedłbym jako student. Cóż, teraz będę mógł to sprawdzić…”

#16. Mój pies boi się jazdy samochodem, moja babcia postanowiła go wesprzeć, siadając z nim z tyłu. Całą drogę słyszałem słowa „wszystko w porządku, prawie jesteśmy, odważny chłopiec”.

#17. Właśnie miałam operację pękniętego krwiaka w mózgu – przeżyłam

#18. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa

„Dostałem swoją pierwszą pracę 10 dni po tym, jak wyszedłem z więzienia. Odbiłem się od dna.”

#19. Wszystkiego najlepszego dla Judy

„Masz kiepski poniedziałek? Już nie. Dziś nadszedł dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Nasza najdłużej rezydująca suczka Judy właśnie została adoptowana. Świętujcie razem z nami.”

#20. Bądź zmianą, którą chcesz widzieć na świecie

Grupa dzieciaków zatrzymała mnie w drodze do sklepu. Chłopcy zapytali, czy się z nimi założę. Kiedy się zgodziłem, najstarszy z nich oznajmił, że przejedzie na jednym kole na rowerze do znaku „stop”. Zakład miał być o 10 dolarów, kiedy spytałem, dlaczego 10, odpowiedział, że właśnie tyle kosztuje pizza w Dominos.

Niestety dzieciak nie dał rady, kiedy zastanawiali się, skąd wziąć 10 dolarów dla mnie, zamówiłem dla nich pizzę i 2 litry Sprite. Uwielbiam patrzeć, jak dzieci są dziećmi.

#21. Ojciec zapytał mnie, czy mógłby obciąć mi włosy. Chce w ten sposób ćwiczyć, aby mógł obciąć włosy mojej matce, chorej na immunosupresję

Dodaj komentarz