fbpx

Książka uchwycona w papierowej rzeźbie. Niesamowite dzieła Jamie Hannigan

Jamie Hannigan tworzy papierowe rzeźby. Używając tylko stron z książek robi precyzyjne figury, które przedstawiają zazwyczaj fragment fabuły danej książki.  Wśród jej prac, możemy oglądać sceny z „Tomka Sawyer’a”, „Gry o Tron”, „Śpiącej Królewny” czy „Czarnoksiężnika z krainy Oz”.

Artystka opowiada: – Być może łatwo mnie zafascynować, ale często dostrzegam magię i cuda w rzeczach, które inni uznaliby za przyziemne. Mam bardzo bogatą wyobraźnię i jako dziecko często pisałam fikcyjne opowiadania.

  • Wszystko jest dla mnie inspiracją. Czasami pasjonuje mnie natura, np. muchomory lub inne grzyby. Czasem jestem zafascynowana wytworami człowieka, np. statkami. Czasem zaś interesują mnie pojęcia i tematy, jak astrologia lub mitologia. – dodaje Hannigan.

Przechodziłam różne etapy i nauczyłam się akceptować moje prace. Robię takie rzeczy, które chcę stworzyć w danym, konkretnym momencie. Jeśli zaś w tym, co moja wyobraźnia pozwala mi wytworzyć, ktoś odnajduje przyjemność i piękno, uważam to za sukces.

Jej prace możemy oglądać na stronie http://www.jamiebhannigan.com/art/paperwork/book-sculptures/ lub na jej profilu na Instagramie.

 

 

 

Źródło: designyoutrust.com

Tłumaczenie: Justyna Śliwowska

 

Dodaj komentarz