fbpx

Zagadka obrazkowa. Czy widzisz mężczyznę w ziarnach kawy?

Zagadka zatytułowana „Mężczyzna w ziarnach kawy” stała się ostatnio bardzo popularna w mediach społecznościowych. Niektórzy zauważają to od razu, inni potrzebują kilku minut, na dostrzeżenie mężczyzny ukrytego w ziarnach kawy. Sprawdź, czy tobie uda się go dostrzec – jeśli nie, mamy dla ciebie wskazówkę.

1. Wpływ łamigłówek na pracę mózgu

Po Internecie krąży tysiące zagadek i testów obrazkowych. Niektóre z nich stanowią naprawdę duże wyzwanie. Jak podkreślają twórcy brytyjskiego programu naukowego „Bang Goes the Theory” tego typu gry pomagają podnieść wydajność poznawczą.

Przeprowadzono nawet badanie, w którym udowodniono, że gry logiczne sprawdzają, jak mózg może zmieniać i dostosowywać się do różnych sytuacji. Neuronaukowcy nazywają to „neuroplastycznością”, czyli zdolnością naszego układu nerwowego do fizjologicznych zmian, zachodzących podczas poddawania regularnym próbom.

Czy widzisz mężczyznę w ziarnach kawy?

Naukowo zaprojektowane gry logiczne i łamigłówki, takie jak „Człowiek w ziarnach kawy”, są ukierunkowane na poprawę pamięci, która jest podstawą uczenia się, myślenia oraz rozwiązywania problemów. Neurolodzy uważają, że takie ćwiczenie umysłu może także zwiększyć czujność, poprawić nastrój, poprawić koncentrację oraz sprzyjać jaśniejszemu i szybszemu myśleniu.

2. Czy widzisz mężczyznę na obrazku?

Czy udało ci się odnaleźć „Człowieka w ziarnach kawy”? Jeśli nie, nie martw się, oto dwie wskazówki, które z pewnością ułatwią ci zadanie:

Skoncentruj się na dolnej połowie obrazu.
Głowa mężczyzny jest pojedynczym ziarnem kawy.

Jeśli nadal nie widzisz mężczyzny, poniżej prezentujemy rozwiązanie zagadki.

Dodaj komentarz