fbpx

Podświadomość pracuje bez przerwy. Pierwsze lata życia są kluczowe

Czy wiesz, że podświadomość odpowiada za 90 proc. wszystkich naszych codziennych zachowań? Zdecydowana większość naszych reakcji wynika z tego, co przyswoiliśmy sobie w pierwszych latach życia. Zdaniem biologa Bruce’a Liptona, pierwsze siedem lat życia dziecka są kluczowe – to one budują jego charakter i nawyki.

Boisz się wody, ale nie wiesz, dlaczego? A może na milczenie przyjaciela reagujesz wybuchem złości? Być może kiedy jesteś smutny sięgasz po słodkie ciasto albo unikasz jedzenia w chwilach stresu? Wiele z tych mało zrozumiałych dla nas zachowań bierze się z podświadomości, a więc z zakodowanych we wczesnych latach życia reakcji. I choć jako osoby dorosłe bardzo często staramy się zmienić negatywne przekonania czy nawyki za pomocą świadomego umysłu, nie zawsze udaje się uzyskać oczekiwane rezultaty. Dlaczego? Bo świadomy umysł nie zmieni podświadomości.

Zatem, kluczem do zmiany jest zrozumienie, czym jest podświadomość oraz w jaki sposób przyswaja wiedzę. O ile świadoma część bywa logiczna i racjonalna, o tyle podświadomość uczy się jedynie poprzez regularne powtarzanie jakiejś czynności. Aby łatwiej zrozumieć, czym jest, a czym nie jest podświadomość, polski youtuber stworzył krótką i zabawną animację. Film pozwoli zrozumieć nasze mechanizmy działania. Być może zachęci cię również do sięgnięcia głębiej.

podświadomość
Fot. http://johannakern.pl

Proste wytłumaczenie co to jest podświadomość – YouTube

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Proste wytłumaczenie, czym jest podświadomość (akademiaducha.pl)

Dodaj komentarz