fbpx

Inteligentni ludzie są bałaganiarzami, późno chodzą spać i więcej przeklinają

Czy będąc dzieckiem, słyszałeś często uwagi od swoich rodziców na temat bałaganu w pokoju? Być może trudno też było cię namówić, abyś poszedł spać? Dodatkowo ciągle strofowali cię, abyś zważał na kulturę języka? Okazuje się, że takie zachowania mogą wynikać w wysokiego ilorazu inteligencji.

Panuje powszechna opinia, że ludzie, którzy dużo przeklinają, mają ubogi zakres słownictwa. Podchodząc jednak do tematu z innej strony, to właśnie ludzie, którzy nie używają żadnych tzw. brzydkich wyrażeń, mają uboższy słownik, ponieważ skreślają z niego kilkanaście słów.

Ujmując sprawę nieco poważniej, można powołać się na badania, które dowodzą, że istnieje związek między skłonnością do przeklinania a poziomem inteligencji. W eksperymencie, którego wyniki opisano stronie ScienceDirect, poproszono grupę ludzi, by jednym w jednym ciągu wymienili jak najwięcej przekleństw. Następnie zbadano ich poziom IQ.

Okazało się, że im wyższy wynik dana osoba osiągnęła podczas testu, tym więcej brzydkich wyrazów potrafiła wymienić.

Inteligentni ludzie to nocne marki

O wysokiej inteligencji świadczy nie tylko bogaty słownik podwórkowej łaciny. W magazynie „Psychology Today” zamieszczono wyniki badań, które udowadniają, że osoby z wyższym IQ mają zwyczaj później kłaść się spać.

Do takich przyzwyczajeń przyznali się m.in. Barack Obama, Karol Darwin, Winston Churchill, Keith Richards czy Elvis Presley. Jeśli na ogół trudno jest Ci wcześniej położyć się spać, to również może być oznaką wysokiego IQ.

Inteligentni ludzie to bałaganiarze

Choć większości rodziców zapewne trudno będzie do tego przekonać, fakty naukowe potwierdzają, że im większy bałagan na biurku, tym więcej oleju w głowie.

Na Uniwersytecie w Minnesocie przeprowadzono badania, które wyjaśniają, że jeśli nie porządkujesz za bardzo tego, co leży na Twoim biurku, to znaczy po prostu, że Twój mózg jest zajęty ważniejszymi sprawami. Jakby tego było mało, konkluzja naukowców jest taka, że nieco chaotyczne one środowisko pracy inspiruje do większej kreatywności.

Dodaj komentarz