fbpx

LEGO przekaże 50 MLN USD na dzieci dotknięte koronawirusem

Wielu ludzi w obecnym czasie znajduje się teraz w niepewnej sytuacji związanej z pracą, pożywieniem czy brakiem zabezpieczenia medycznego. Fundacja LEGO wraz z Grupą LEGO postanowiły połączyć siły, aby zaspokoić krytyczne potrzeby dzieci w tej niespotykanej do pory sytuacji.

Ostatnio coraz więcej dużych firm przekazuje darowizny na cele związane z osobami, które zostały w jakiś sposób poszkodowane przez epidemię koronawirusa. Tym razem Fundacja LEGO pokazała, że wspiera dzieciaki, które ucierpiały na skutek pandemii. 50 milionów dolarów zostanie przekazane na organizacje charytatywne, które wspierają edukacje dzieci.

Celem darowizny jest zapewnienie dzieciakom, zmuszonym do stałego przebywania w domu, wartościowej rozrywki o charakterze edukacyjnym.

„Naszym celem jest pilne dotarcie do dzieci dotkniętych kryzysem za pomocą niezbędnych środków i zapewnienie wsparcia w kontynuowaniu nauki poprzez zabawę.” – czytamy z oficjalnego komunikatu na stronie LEGO

Fundacja LEGO udostępnia swoje archiwa, chcąc aby rodzice mieli dostęp do ciekawych pomysłów do nauki, opartych na zabawie. Oprócz dużej darowizny na organizacje charytatywne, LEGO stworzyło stronę #letsbuildtogether.

Inicjatywa LEGO powodowana jest skalą wpływu kryzysu na edukację dzieci. UNESCO szacuje, że ponad 160 krajów zamknęło szkoły, co wpływa na 87% populacji uczniów na całym świecie. To ponad 1,5 miliarda dzieci w wieku szkolnym, które są obecnie poza szkołą, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących tygodniach.

#letsbuildtogether jest propozycją dzielenie się pomysłami na budowanie oraz codziennymi wyzwaniami stawianymi przez projektantów LEGO, którzy pomogą dzieciakom zmuszonym siedzieć w domu rozwijać się poprzez zabawę.

Dodaj komentarz