fbpx

Telefon na kartę czy na abonament?

Artykuł sponsorowany

Zarówno abonament, jak i pre-paid mają swoich zwolenników. Każde z tych rozwiązań ma mocniejsze i słabsze strony. Oferta na kartę czy na abonament – co wybrać?

Abonament i oferta na kartę obejmują identyczne usługi – rozmowy telefoniczne, SMS-y, MMS-y i internet mobilny. Najistotniejszą różnicą jest metoda rozliczania się z operatorem. Jeżeli korzystasz z oferty na kartę, musisz dokonać przedpłaty (stąd określenie pre-paid). Za usługi płacisz „z góry”, doładowując konto określoną kwotą. Karty zdrapki to już przeszłość – dzięki doładowaniom on-line, możesz zasilić konto w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu.

Największą zaletą telefonu na kartę jest brak formalności. Nie musisz podpisywać długoterminowej umowy z operatorem i w każdym momencie możesz zrezygnować z usług. Wystarczy, że przestaniesz doładowywać konto. Aby rozpocząć korzystanie z telefonu na kartę, musisz tylko kupić i zarejestrować kartę SIM. Zrobisz to w kioskach, na stacjach benzynowych, w sklepach i punktach usługowych. Jeżeli zdecydujesz się na telefon na kartę, musisz pamiętać o regularnym zasilaniu konta – bez środków nie będziesz mógł wykonywać połączeń.

Płatności w ofertach na abonament są wygodniejsze – nie musisz sprawdzać, ile środków masz na koncie. Raz na miesiąc regulujesz rachunek – wystarczy, że w swoim banku zlecisz stały przelew. Telefon na abonament jest wygodniejszy, jednak daje mniej swobody. Konieczne jest podpisanie umowy z operatorem – najczęściej na rok lub dwa lata. Jednak z drugiej strony na klientów, którzy podpiszą umowę, bardzo często czekają specjalne oferty z telefonami w atrakcyjnych cenach. Istnieje także możliwość rozłożenia opłaty za smartfon na raty, które będę uwzględnianie w comiesięcznej opłacie.

Orange na kartę czy na abonament?

Jeżeli szukasz atrakcyjnej oferty na kartę, może zainteresować Cię propozycja przygotowana przez Orange. Wystarczy, że raz w miesiącu doładujesz konto za 30 zł, a dzięki usłudze „Bez limitu na 31 dni” możesz bez limitu dzwonić i wysyłać SMS-y. Do dyspozycji masz także 15 GB internetu mobilnego. To nie koniec! Bonusowe GB otrzymujesz za każdym razem, gdy doładujesz telefon na kartę. Ich liczba uzależniona jest od kwoty doładowania – za 30 zł otrzymasz paczkę 15 GB, za 50 zł – 25 GB. Szczegóły oferty na kartę w Orange znajdziesz na stronie operatora: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

Orange przygotowało także ofertę na abonament. Do wyboru masz cztery plany. Jeżeli zdecydujesz się przenieść numer do Orange, przez pierwsze trzy miesiące będziesz zwolniony z opłaty abonamentowej. Na nowych klientów czekają także topowe smartfony w obniżonych cenach – m.in. iPhone 12, Samsung Galaxy S21+ czy Huawei P40. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie: https://www.orange.pl/abonament/abonament-komorkowy.

One thought on “Telefon na kartę czy na abonament?

 • 13 marca 2021 at 21:52
  Permalink

  A cóż to za dobra wiadomość? Reklama operatora? To ja zareklamuję innego. Płaciłem u niego
  19 zł. miesięcznie za swój telefon, a teraz płacę max 37 zł za dwa numery. Rozmawiamy z żoną bez ograniczeń.
  Operator nazywa się … Łatwo znajdziecie. Niedaleko pada jabłko od pomarańczy. 😉

  Reply

Dodaj komentarz