fbpx

Para zbudowała sobie bajkowy zamek w Transylwanii

Pewna rumuńska para, spędziła dwa lata, budując przyjazdy dla środowiska, „bajkowy zamek” usytuowany w górach Transylwanii.

Razvan i Gabriela Vasile sprzedali swój dom, znajdujący się w pobliżu Bukaresztu, aby zbudować „zamek” w wiosce położonej w odległości 40 km od miasta Sibiu. „Clay Castle of the Valley of Faries” został stworzony w 100%  z naturalnych materiałów, czyli gliny, piasku, słomy, filarów z drewna, bez grama współczesnych farb i lakierów.

Jako, że Razvan i Gabriela na co dzień zajmują się muzyką, nie budownictwem, dlatego poprosili o pomoc profesjonalnego architekta.

Budynek wygląda bardziej jak wyjęty z książki „Hobbit” niż klasyczny zamek, a właściciele myślą o tym, aby zrobić z niego hotel. Położenie jest bardzo atrakcyjne – wspaniałe krajobrazy Karpat, nieopodal znana droga Transfagarasan i Sibiu – miasto w średniowiecznym stylu.

Tak czy owak „Gliniany Zamek” jest turystyczną atrakcją samą w sobie, odbyło się w nim nawet wesele. Posiada także stronę na Facebooku, z 18 tysiącami „przyjaciół”, na której Vasilowie zapowiedzieli, że z końcem roku planują otwarcie restauracji, która korzystałaby wyłącznie z lokalnego jedzenia ekologicznego.

Ich pasja do ekologii znajduje odbicie również w ogrzewaniu, ponieważ zimą pokoje ocieplane będą tradycyjnie za pomocą drewna w kominku.

_90458972_castle-main

razvan-and-gabriela-vasile-the-owners-of-the-hotel-named-the-finished-estate-castelul-de-lut-valea-zanelor-which-translates-to-clay-castle-of-the-valley-of-the-fairies

Castle-Feature-1024x684

 

Źródło: bbc.com

Tekst: Beata Miernik

 

 

Dodaj komentarz