fbpx

Polki pokazały moc! Złoto i brąz podczas mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich

Monika Skinder zdobyła złoty medal, a Karolina Kaleta brązowy podczas mistrzostw świata juniorów w sprincie techniką klasyczną, który odbył się w Vuokatti.

Już na poziomie kwalifikacji wyniki Polek jasno wskazały ich aspiracje do medali. Karolina Kaleta uzyskała najlepszy czas podczas kwalifikacji a Monika Skinder czwarty.  Ćwierćfinały tylko potwierdziły fantastyczną formę Polek podczas kwalifikacji – były najszybsze w swoich biegach. To doprowadziło do półfinałów, gdzie tempo było już zdecydowanie mocniejsze. Jednak Biało-Czerwone były na to całkowicie gotowe – Skinder jako pierwsza dotarła na metę, a Kaleta była tuż za nią.

Finał pozbawił wszelkich złudzeń dla przeciwniczek Moniki Skinder, która nie miała sobie równych, prowadziła sprint od początku do końca. Za plecami laureatki Karolina Kaleta stoczyła pasjonujący bój ze Szwedką Moą Hansson – zdecydowały centymetry na korzyść Szwedki i nasza reprezentantka musiała zadowolić się trzecim miejscem na podium.

Dla Skinder to drugi medal mistrzostw świata juniorów w karierze. Dwa lata temu sięgnęła po srebro w sprincie. Dla Kalety to jak dotąd zdecydowanie największy sukces.

“Brawo Monika Skinder! Nasza narciarka zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorów w sprincie techniką klasyczną! Na trzecim miejscu zawody w Vuokatti ukończyła kolejna Polka Karolina Kaleta! Gratulacje dla dziewczyn i ich sztabów szkoleniowych” – skomentował Adam Małysz.

 

Źródło: sportowefaktywp.pl

 

Dodaj komentarz