fbpx

Dalajlama wyjawia świetny poranny nawyk, aby mieć wspaniały dzień

W jaki sposób najczęściej rozpoczynasz swój nowy dzień? Większość z nas zapewne wyłącza budzik po raz kolejny, aby w końcu z wielką niechęcią opuścić wygodne, ciepłe łóżko.  Powtarzamy nieświadomie poranne schematy, które rzutują potem na dalszy przebieg dnia.

Oto dobry sposób na rozpoczęcie dnia, który poleca nam XIV Dalajlama

Zamiast ciężko przeżywać każdą godzinę, można pielęgnować w sobie wdzięczność i życzliwość. Co by się stało, gdybyśmy powiedzieli sobie, że wyciągniemy z tego dnia jak najwięcej? Czy osiągnęlibyśmy więcej? Czy moglibyśmy być bardziej sympatyczni i współczujący dla innych?

Dalajlama twierdzi, że jest to możliwe.

 

„Każdego dnia, gdy tylko się obudzisz, pomyśl: jestem szczęśliwy żyjąc kolejny dzień. Wiodę bardzo cenne ludzkie życie i nie zamierzam go zmarnować. Użyję całej swojej energii, aby się rozwijać i dzielić sercem z innymi, aby osiągnąć oświecenie z korzyścią dla wszystkich istnień. Będę kierował życzliwe myśli w kierunku innych. Nie będę pielęgnował złości ani złych myśli o sobie lub innych. Będę pożytkiem dla ludzi tak dużym, jak to tylko możliwe.” -> XIV Dalajlama

 

Jak dla nas, to na prawdę wspaniały sposób, aby zaczynać każdy nowy dzień. Warto o poranku wpuścić do swojego życia nieco pozytywnej energii. Wpływamy w ten sposób na to, co dzieje się wokół nas, lekki umysł wybiera ścieżki życia, których dotąd nie zauważał.

Źródło: thepowerofideas.ideapod.com

Dodaj komentarz