fbpx

Zostawiają dzieciom uchodźców pluszaki na moście

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przedostają się do Rumunii, przechodzą przez most nad rzeką Cisą. Pracownicy straży granicznej układają na nim pluszaki i kolorowe zabawki, tak żeby dać będącym tam dzieciom choć odrobinę radości.

Kraje graniczące z Ukrainą przyjmują uciekających przed wojną uchodźców. Do Rumunii przedostało się już ponad 500 tys. osób. Jeden z trzech punktów granicznych, przez które mogą przedostać się Ukraińcy, to punkt w Syhocie Marmaroskim, w którym linię granicy wyznacza rzeka Cisa. Żeby dostać się do Rumunii, trzeba więc przejść przez drewniany most.

Białoruski dziennikarz i działacz społeczny Franak Wiaczorka umieścił w mediach społecznościowych rozczulające zdjęcie, na którym widać rząd kolorowych maskotek i zabawek porozstawianych przy barierkach na moście. Zostały one zostawione przez pracowników służby granicznej jako prezent dla dzieci, które musiały opuścić swoje domy z powodu rosyjskiej inwazji.

„Zawsze jest miejsce na trochę dobroci” – pisze na swoim Twitterze Franak.

Według danych przytaczanych przez agencję prasową Reuters Ukrainę opuściły już ponad 3 mln uchodźców. Najszerzej zakrojoną pomoc świadczą im sąsiednie kraje, takie jak Polska, Słowacja, Rumunia, Węgry i Mołdawia. Statystycznie z Ukrainy każdego dnia ucieka ok. 150 tys. osób, co daje mniej więcej dwie osoby na każdą sekundę. Mniej więcej co drugi uchodźca to dziecko — wynika z danych przedstawionych przez UNICEF.

One thought on “Zostawiają dzieciom uchodźców pluszaki na moście

Dodaj komentarz