fbpx

Przytul maluszka – wspaniały odzew na nasz apel sprzed miesiąca

Prawie dokładnie miesiąc temu umieściliśmy na naszym portalu apel Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w sprawie wolontariatu związanego z przytulaniem tamtejszych maluszków. Odzew przekroczył wszelkie oczekiwania zarówno nasze, jak i zarządzających tamtejszą placówką. Poniżej zamieszczamy list jaki otrzymaliśmy od szefowej Ośrodka Pani Kingi Błaszczyk:

Po opublikowaniu na kilku stronach internetowych apelu o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy będą przychodzić opiekować się dziećmi w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, odzew był tak ogromny, że przez kilka dni ośrodku zapanował paraliż…

Telefony dosłownie się urywały, kto nie mógł się dodzwonić, ten przyjeżdżał osobiście, personel ośrodka nie nadążał odpowiadać na wiadomości. Paczki z ubrankami, pieluchami, zabawkami itp. napływały w ilościach hurtowych.

Brakuje słów żeby wyrazić wdzięczność za te wszystkie gesty wielkiego serca.

Obecnie do podopiecznych ośrodka przychodzi tak wiele osób, że nie ma możliwości podjąć współpracy z większą liczbą wolontariuszy. Dlatego też następne chętne osoby chcące zostać wolontariuszami proszone są o kontakt dopiero w październiku.
Jeśli ta sytuacja ulegnie zmianie, to pojawi się informacja na stronie. Chwilowo wstrzymane też jest przyjmowanie ubranek ponieważ IOP nie ma możliwości magazynowania tych rzeczy z powodu mocno ograniczonego miejsca.

Pojawia się wiele pytań jak zatem w inny sposób pomóc tym maluszkom? Możliwości jest sporo.

Wsparcie, którego najbardziej obecnie potrzeba, to pomoc finansowa. Leczenie i rehabilitacja podopiecznych są niezwykle kosztowne. Ponadto w kosztach prowadzenia placówki 75% to koszty płac, ubezpieczenia i szkolenia personelu opiekującego się dziećmi, kolejne 5% to koszty leczenia, diagnozy i terapii i nierzadko związanego z nimi transportem dzieci.

Dane do przelewów:
Fundacja Rodzin Adopcyjnych ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa,
Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643 Nr SWIFT: BIGBPLPW

Coraz więcej osób organizuje akcje wśród rodziny i przyjaciół, w których proszą o dokonywanie przelewów dla IOP z jednym wspólnym tytułem przelewu, a następnie po wybranym okresie proszą o informacje, ile łącznie dzięki nim udało się pozyskać środków. To niezwykle ciekawy pomysł.

Jeśli dla kogoś zrobienie przelewu, to wciąż za mało, to Fundacja Rodzin Adopcyjnych, która od 16 lat prowadzi ośrodek zachęca do organizowania różnego rodzaju wydarzeń i zbiórek. Doświadczenie pokazuje jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się teraz wszelkiego typu wydarzenia sportowe np. maratony fitness, biegi itp. Jeśli ktoś czuje się na siłach zorganizować z pomocą Fundacji imprezę na rzecz maluszków, to najlepiej kontaktować się mailowo na adres: kinga.blaszczyk@adopcja.org.pl

Organizacja imprez charytatywnych, to także propozycja dla firm, które coraz częściej w ramach integracji pracowników chcą pomagać organizacjom pożytku publicznego.

Jedno jest pewne. Nie można pozostać obojętnym na los dzieci, które po prostu miały mniej szczęścia…

 

Foto: archiwum IOP

Dodaj komentarz