fbpx

Łukasz Ossowski – sołtys Rytla, godny naśladowania przykład dla innych polityków

Sam nie chce rozmawiać o sobie z dziennikarzami, jednak kilka faktów z jego życia ujrzało światło dzienne. Kim jest Łukasz Ossowski, sołtys Rytla, który sprawnie zorganizował akcję usuwania skutków nawałnic pomimo braku pomocy ze strony rządu i wojska?

To młody, energiczny, aktywny społecznie człowiek, który umie zadbać o swoje podwórko. To zarządca, który porwał całą społeczność do pomocy, ściągnął wolontariuszy – chwali Ossowskiego Jolanta Fierek, burmistrz Czerska.

Łukasz Ossowski został sołtysem Rytla dopiero dwa lata temu. Został wybrany pomimo, że był nowy we wsi. Wcześniej mieszkał w Chojnicach. Mimo tego zaufanie mieszkańców Rytla zdobył bez trudu. Jedną z pierwszych decyzji, które podjął na nowym stanowisku było zrzeczenie się swojej diety i przeznaczanie jej na fundusz sołecki. Sam utrzymuje się z własnej działalności. Ossowski zajmuje się m.in. montowaniem instalacji gazowych w samochodach, napełnia butle gazowe itp

Cała Polska usłyszała o nim dopiero po nawałnicach, które zdewastowały jego wieś. Organizacja pracy, ściągnięcie wolontariuszy i załatwienie pomocy dla mieszkańców były przykładem wzorowego zarządzania. Szczególnie, że przez pierwsze dni nie mógł liczyć na pomoc rządu i wojska. Sam Ossowski podchodzi do sprawy skromnie.

To nie ja jestem bohaterem, tu bohaterami są ludzie. Ja jestem kierownikiem, koordynatorem działań, ale tu ludzie są ważni. Nie róbmy ze mnie kogoś, kim nie jestem – mówił o sprawie w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”.

 

Czytaj więcej na: wiadomosci.wp.pl

Foto: East News, Mateusz Ochocki/KFP/REPORTER

Dodaj komentarz