fbpx

Rosyjski czołg przejechał po tylnych łapach psa. Zwierzaka adoptował Janusz Chabior

W domu Janusza Chabiora i Agaty Wątróbskiej pojawił się kolejny członek rodziny. Para adoptowała psa, który trafił do polskiego schroniska wprost z Ukrainy. Henio ma za sobą traumatyczną historię związaną z wojną. — Przeżył koszmar, ale teraz zaczyna się jego najlepsze życie — komentują internauci.
Janusz Chabior wspiera adopcję zwierząt

Janusz Chabior i Agata Wątróbska znani są z miłości do zwierząt. Przez wiele lat opiekowali się psem Batmanem, który na skutek traumatycznych przeżyć miał kontuzjowaną jedną łapę. Pupil popularnej pary odszedł z tego świata w połowie lutego 2022 roku, w dzień 59. urodzin aktora. Zwierzę miało 22 lata.

Aktor spotkał Batmana na planie filmu „Kilka prostych słów”. Janusz Chabior grał tam osamotnionego mężczyznę, którego jedynym przyjacielem okazał się właśnie niepełnosprawny psiak. Artysta przywiązał się do psa na tyle, że postanowił go adoptować.

Janusz Chabior przygarnał psa z Ukrainy

Kilka miesięcy po śmierci Batmana Janusz Chabior i Agata Wątróbska podjęli decyzję o adopcji kolejnego psa. Wybrali pupila, który został mocno doświadczony przez los. Pies, któremu nadano imię Henio, pochodzi z Ukrainy. Trafił do polskiego schroniska wprost z wojennego frontu, gdzie gąsienice czołgu zmiażdżyły mu tylne łapy. Aktor twierdzi, że nad adopcją rannego zwierzaka czuwał z niebios sam Batman. Gwiazdor podzielił się informacją za pośrednictwem Instagrama.

—Nasza nowa rodzina. Batman, nasz przemyski Trójnóg berneński mawiał: „Nie martwcie się, że mnie zabraknie. Życie nie znosi pustki”. I skurczybyk kochany zadziałał w kosmosie i podesłał nam Henia. Henia, który też jest przejechany przez życie. Henia, któremu ruska inwazja w Ukrainie zmiażdżyła gąsienicami tanka tylne łapy. Batman zadziałał astralnie — czytamy we wpisie Chabiora, do którego dołączono kilka zdjęć czworonoga.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od poruszonych tą historią internautów, którzy docenili dobre serce i otwartość popularnej pary.

— Heniu jeszcze nie wie, że trafił prosto do nieba — napisała jedna z komentujących.

— Ale ma niesamowite te oczyska. Będzie z Wami szczęśliwy. Super, że go przygarnęliście.
—Heniu przeżył koszmar, ale teraz zaczyna się jego najlepsze życie! Jesteście super, tak jak i Henio, i oczywiście Batman!
— Henio jest przepiękny. Miał ogromne szczęście w nieszczęściu. Będzie miał z Wami jak w raju, a Batman będzie z góry patrzeć i Wam kibicować — czytamy w komentarzach.

View this post on Instagram

A post shared by Janusz Chabior (@januszchabior)

Dodaj komentarz