fbpx

Pan Stanisław ma 106 lat, wystartował w mistrzostwach Polski weteranów w lekkiej atletyce

Stanisław Kowalski ma 106 lat – w weekend był gościem honorowym XXV halowych mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce.

Pan Stanisław został zaproszony do Torunia na halowe mistrzostwa weteranów w lekkiej atletyce. Na zawodach był gościem honorowym, ale wystartował w dwóch konkurencjach: pchnięciu kulą oraz biegu na 60 metrów.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów pan Stanisław otrzymał od Wacława Krankowskiego, prezesa Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, honorowy medal za zasługi i wkład w propagowanie królowej sportu wśród starszego pokolenia sportowców.

Dodajmy tylko, że w minionym roku podczas halowych Mistrzostw Europy, pan Stanisław Kowalski przebiegł 60 metrów w 20,27 s i zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej. Z wynikiem 5,07 m triumfował też w pchnięciu kulą. Natomiast w 2014 roku ustanowił rekord Europy w swojej kategorii wiekowej w biegu na 100 metrów. Pokonał ten dystans w czasie 32,79 s.

14 kwietnia pan Stanisław Kowalski skończy 106 lat. W młodości pracował m.in. jako Kolejarz. Co ciekawe zawodowo nie uprawiał sportu.