fbpx

29 latek opuścił Narodową Ligę Footballu (NFL), rezygnując z 37-milionowego kontraktu, aby zostać farmerem i karmić głodujących

Kiedy odnajdujesz swoje powołanie, nie ma znaczenia kariera, czy ścieżka, którą dotychczas podążałeś w życiu… Musisz po prostu iść za głosem serca. W 2012 roku, Jason Brown z numerem 60, był jednym z najlepszych graczy w Narodowej Lidze Footballu (NFL). W pewnym momencie podpisał pięcioletni kontrakt z St.Louis Rams, opiewający na niebagatelną kwotę 37 milionów dolarów. Następnie zdecydował, że to bez znaczenia i po prostu porzucił football.

Mój agent powiedział mi wtedy, że popełniam największy błąd mojego życia – mówi Brown. Spojrzałem na niego i odpowiedziałem, że nie ma racji.

No tak… Ale co jest w stanie przebić Narodową Ligę Footballu? Nie uwierzylibyście. Jason Brown porzucił grę, aby zostać farmerem, mimo, że w całym życiu nie miał z tym zajęciem absolutnie żadnej styczności. Kiedy zapytano, skąd właściwie wiedział co robić, Brown wyznał – Włączyłem internet i zacząłem oglądać YouTube’a.

Tak, tak – nauczył się jak być farmerem z pomocą nagrań w sieci.

I tak dzięki YouTube’owi oraz kilku dobrym radom od kolegów po fachu z Louisburg N.C., Brown zasiał swoją pierwszą, pięcioakrową działkę słodkich ziemniaków.

Kiedy widzisz jak wyskakują z ziemi, człowieku… To najpiękniejsza rzecz na świecie. – mówi były sportowiec. Przyznaje również, że jeszcze nigdy nie czuł się bardziej spełniony.

en1114hartman

Celem farmy, którą Brown określa jako „Farma Pierwszego Owocu”, jest dostarczanie zbiorów do spiżarni żywnościowych. Dzisiaj to całe pięć akrów, czyli około 100,000 funtów słodkich ziemniaków.

To bardzo nietypowe, aby plantator oddawał wszystko co wyhodował – mówi Rebecca Paige, organizatorka zbiórki jedzenia dla potrzebujących. A właśnie to robi Jason. I planuje robić jeszcze więcej w kolejnych latach.

Brown posiada 1000 akrów, które mogą bardzo dużo zdziałać w kierunku wyeliminowania głodu w tej części Północnej Karoliny.

Miłość – to najpiękniejsza waluta jaką możesz komuś podarować – podsumowuje niezwykły sportowiec.

 

 

Źródło: offgridquest.com

Tłumaczenie – Beata Miernik

Dodaj komentarz