fbpx

Mimo choroby samotnie przepłynął Wisłę kajakiem

25 dni zajęło Andrzejowi Michalikowi przepłynięcie Wisły z Goczałkowic-Zdroju (woj. śląskie) do Gdańska. W trakcie samotnej podróży przeżył załamania pogody, zatrucie i awarię kajaka. Wyprawa nie należała do łatwych także dlatego, że od dziecka choruje na cukrzycę, ale i to nie stanęło na przeszkodzie.

  • Było bardzo ciężko. Walczyłem z chorobą, licznymi burzami, trzema wichurami, metrową falą i 1000 km wody, niejednokrotnie płynąc pod prąd – mówi Wirtualnej Polsce Andrzej Michalik. – Dodatkowo przeżyłem zatrucie i awarię pierwszego kajaka – już po dwóch dniach wymieniłem go na nowy. Na koniec musiałem stoczyć walkę z większymi jednostkami w Gdańsku, które tworzyły spore fale.

Kajakarz codziennie przepływał ok. 50 km, wiosłował od rana do wieczora. Jego zmagania można było śledzić na profilu na Facebooku. W kajaku miał cały ekwipunek: namiot, śpiwór, odzież na każdą pogodę, trzy telefony komórkowe, ładowarki solarne, filtr do wody, a także zapas jedzenia.

– Po drodze podziwiałem piękno naszego kraju, przyrody i przeżywałem cudowne chwile. Było bardzo ciężko ze względu na chorobę, ale udało się. Nie poddałem się i dopłynąłem do celu – mówi.

47764

Miłośnik aktywnego spędzania czasu swoją postawą chce udowadniać, że żadna choroba nie stoi na przeszkodzie w podejmowaniu sportowych wyzwań i osiąganiu sukcesów. W dwa lata przejechał 7 tys. km na rowerze, grał w tenisa stołowego, a teraz samotnie przepłynął Wisłę. – Choroba to nie jest więzienie. Nie bójmy się marzyć, ruszać, działać i realizować – mówi.

 

Czytaj więcej na turystyka.wp.pl

Autorka tekstu – Ilona Raczyńska

Foto – Archiwum prywatne bohatera artykułu

Dodaj komentarz