fbpx

Chcesz pomóc polskim rolnikom? Jedź na pole, zbierz warzywa i kup je po niższej cenie

Do tej pory rolnicy nie mogli narzekać na brak rąk do pracy. Każdego roku do Polski przyjeżdżali chętni z Ukrainy, którzy znajdywali zatrudnienie przy uprawach.  Jednak obostrzenia związane z pandemią i konieczność przebywania na kwarantannie sprawiły, że obecnie trudno o jakąkolwiek pomoc.  Ponadto wcześniejsze słabe opady utrudniały rozwój roślin. Z tego powodu rolnicy wpadli na pomysł jak sobie pomóc.

Inicjatyw na Facebooku:  https://www.facebook.com/MyZbieramy/

Inicjatywa “Zbierz to sam” polega na udostępnieniu pola wszystkim zainteresowanym, którzy mogą przyjechać, zebrać plony, które zostaną zważone na miejscu i kupić je po cenie niższej niż ogólnie przyjmuje się w sklepach. Takie rozwiązanie cieszy każdego. Klient może kupić tańsze owoce i warzywa, a rolnik zarobi więcej, niż normalnie bo sprzedaż odbywa się bez udziału pośredników.

Dokładny opis znajdziesz TU: http://myzbieramy.pl/

Jednym z rolników, który udostępnia swoje pole innym jest Maciej Rola – właściciel Gospodarstwa Ekologicznego Rolówka w Pomiechówku pod Warszawą.  Pan Maciej twierdzi, że tego typu inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem. Można u niego zbierać truskawki, borówki amerykańskie, maliny oraz jagody. Zbierając plony samodzielnie ratujemy rolników przed finansowym kryzysem, a sami możemy cieszyć się świeżymi i tańszymi owocami. Poza tym to również świetna forma spędzania wolnego czasu, którą można potraktować  edukacyjnie.

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: smakosze.pl

Dodaj komentarz