fbpx

Mężczyzna, który dorastał bez ojca, teraz prowadzi kanał, na którym uczy młodych ludzi codziennych umiejętności

W ciągu kilku minionych miesięcy, kiedy byliśmy zmuszeni zostać w domu, wielu z nas odkryło nowe sposoby na wykorzystanie czasu. Niektórzy próbowali gotowania, inni czytali wszystkie te książki, które wcześniej odkładali na później, wielu poprawiło umiejętności majsterkowania, lub znalazło sobie nowe hobby.

Ostatnio duże grono osób z podekscytowaniem odkryło pewien niesamowity kanał na YouTubie o nazwie „Dad, How Do I” (ang. Tato, jak ja zrobię…)!

Historia Roba Kenney’a zafascynowała ludzi.

Kiedy Rob był nastolatkiem, jego tata odszedł i nie zdołał mu przekazać wielu praktycznych porad. To doświadczenie zainspirowało mężczyznę do utworzenia specjalnego kanału i dzielenia się „praktycznymi ojcowskimi poradami dotyczącymi codziennych umiejętności”.

Rob ma obecnie żonę i dwójkę wspaniałych dzieci, 27-letnią córkę Kristine i syna, Kyle’a

„Moim celem w życiu było wychowanie dobrych ludzi” – mówi. Ten uroczy i pomocny tato z Chicago wykorzystał swój wolny czas na kwarantannie, żeby nagrywać proste i krótkie filmiki z instrukcjami, jak poradzić sobie z prostymi domowymi zadaniami.

https://twitter.com/thisisheart/status/1263462554166333445?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1263462554166333445&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.healthyfoodhouse.com%2Fman-who-grew-up-without-a-father-makes-videos-to-teach-children-basic-household-skills-and-more%2F

 

 

Jego filmiki poświęcone są różnym zagadnieniom – jak zawiązać krawat, jak sprawdzić poziom oleju czy ciśnienie w oponach, jak odetkać zlew, czy jak wyprasować elegancką koszulę.

Rob wyjaśnia:

„Chciałem, żeby [mój kanał] był o codziennych czynnościach, ale chciałbym również przekazać trochę mądrości, której nabyłem z biegiem lat, żeby zachęcić młodych ludzi do czegoś dobrego. Myślałem, że tylko pokazuję, jak się robi różne rzeczy, ale to coś więcej.”

Rob zaczął udostępniać swoje filmiki instruktażowe 1 kwietnia.

Z czasem jego nagrania zdobyły popularność,  i teraz został „internetowym tatą zastępczym” – jego kanał ma już ponad 2 miliony subskrypcji!

 

Jego filmiki rozchodzą się błyskawicznie także na innych portalach. Pewien post na Twitterze chwalący jego wysiłki doczekał się 6 tysięcy odpowiedzi, w których internauci dziękowali Robowi za jego porady i wsparcie.

Ludzie uwielbiają jego pozytywne, ojcowskie nastawienie i porady, które odywają ich od monotonnego życia. Ten oddany tata szybko stał się kimś w rodzaju ojca [/ojcowskim autorytetem] dla każdego, kto ogląda jego kanał.

Aż serce rośnie!

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

 

Dodaj komentarz