fbpx

Łazienki Królewskie w Sapporo. Japończycy wybudowali warszawskie zabytki z lodu

Jedną z atrakcji Festiwalu Śniegu w Japonii w Sapporo jest Pałac na Wyspie i Pomnik Fryderyka Chopina z Łazienek Królewskich. Doskonale odwzorowane rzeźby przedstawiające symbole Warszawy odsłonięte zostały na początku ubiegłego tygodnia. 

Fotorelację z tego wydarzenia możemy znaleźć na stronie Łazienek Królewskich na Facebooku.

– W ramach Festiwalu Śniegu w Sapporo odsłonięte zostaną lodowe rzeźby Pałacu na Wyspie i Pomnika Chopina, których budowa trwała miesiąc! Jesteśmy pod wrażeniem odwzorowania detali i skali całego przedsięwzięcia – napisali autorzy wpisu.

Tegoroczny Festiwal Śniegu w Sapporo jest dla Polaków wyjątkowy. Wierne kopie najcenniejszego zabytku Łazienek Królewskich w Warszawie – Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina odwzorowano w skali 1:1. Polskie rzeźby lodowe znalazły się na tak zwanym Placu Polskim.

Do budowy śnieżnych replik zaangażowano 100 żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony. Prace trwały 28 dni. Rzeźby odsłonięto na początku Festiwalu Śniegu, w miniony wtorek.

Polski akcent na festiwalu ma uświetnić obchody 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Festiwal Śniegu w Sapporo jest jedną z najsłynniejszych tego typu imprez. Do tej pory uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość podziwiania m.in. Łuku Tryumfalnego w Paryżu, gmachu Muzeum Brytyjskiego w Londynie, Katedry w Helsinkach czy Zakazanego Miasta w Pekinie.

One thought on “Łazienki Królewskie w Sapporo. Japończycy wybudowali warszawskie zabytki z lodu

  • 12 lutego 2020 at 19:58
    Permalink

    Ślicznie to zrobili I chyba w skali . Thank you.

    Reply

Dodaj komentarz