fbpx

Polska stacja poszukuje pracowników. Można spędzić nawet rok na Antarktydzie

Z dala od cywilizacji, w towarzystwie pingwinów i słoni morskich  – jeśli komuś marzy się ucieczka od codzienności, oraz posiada umiejętności poszukiwane przez organizatorów, może zgłosić się na nadchodzącą wyprawę do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.

Jakiś czas temu pisaliśmy o rekrutacji do pracy w polskiej stacji arktycznej Hornsund. Jeśli ktoś nie zdążył załapać się na rekrutacje, pojawiła się kolejna szansa na przeżycie przygody w rejonach polarnych, tym razem po drugiej stronie globu. Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego poszukuje uczestników nadchodzącej 45. wyprawy antarktycznej.

Praca na Wyspie Króla Jerzego

Polską stacją arktyczną opiekuje się Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, który poszukuje pracowników zarówno technicznych jak i naukowych. Poszukiwane zawody to mechanik, elektryk, informatyk, ratownik medyczny, kierowca łodzi, kucharz oraz obserwatorzy: ekologiczny, morski, meteorologiczny, hydrochemiczny i glacjologiczny. Zgłoszenia można przesyłać do 8 marca 2020roku.

Osoby czujące się na siłach, mogą do 14 lutego aplikować na kierownika wyprawy, wymagane jest jednak doświadczenie w wyprawach polarnych.

Wyprawa będzie się składać z dwóch grup: zimowej, która pracować będzie od listopada 2020 do grudnia 2021 r. oraz letniej, która przebywać będzie w stacji od listopada 2020 do kwietnia 2021.

Praca zespołowa

Warto podkreślić, że obowiązki na stacji nie ograniczą się do pełnienia konkretnej funkcji. Podczas wyprawy panuje zasada „wszyscy robią wszystko”, więc niezbędna będzie praca zespołowa.

– Na stacji na pewno trzeba być znacznie bardziej cierpliwym w stosunku do ludzi niż normalnie – myślę, że to jest jedna z podstawowych różnic. Żyje się w małej, odciętej od reszty świata grupie i ważne jest, żeby wszyscy mogli na sobie polegać. Więc nawet jeżeli są jakieś powody do nieporozumień czy po prostu się kogoś zwyczajnie nie lubi, to trzeba nad tym przejść do porządku dziennego i współpracować ze sobą – opowiadał polarnik Mikołaj Golachowski, w rozmowie z portalem INNPoland.pl.

Informacje o rekrutacji można znaleźć tu.

Źródło: innpoland.pl

Dodaj komentarz