fbpx

Krakowianie wyprowadzili na spacer psy ze schroniska

Mieszkańcy Krakowa po raz kolejny skorzystali z zaproszenia na dzień otwarty w schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. Na chodnikach pojawiły się grupy spacerowiczów z psami.

Dzień otwarty w krakowskim schronisku zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy przychodzą całymi rodzinami, aby wyprowadzić podopiecznych schroniska na spacer. Można dzięki temu bliżej poznać czworonoga, który później może być adoptowany.

Oprócz spacerów, można również przynieść coś dla przebywających w schronisku zwierzaków. Mogą to być dobrej jakości konserwy dla szczeniąt lub starszych psów, pasty dla psów i kotów, ubrania, koce, ręczniki, kołdry bez puchowego wypełnienia oraz zabawki i akcesoria. Szczególnie mile widziane są obroże i smycze dla podopiecznych schroniska.

W oczekiwaniu na nowy dom

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zajmuje się prowadzeniem schroniska od kilku lat. Schronisko jest utrzymywane przede wszystkim z pieniędzy przekazywanych przez miasto. Oprócz tego jest wspomagane ze środków zgromadzonych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krakowie i darów mieszkańców Krakowa.

W schronisku przebywa przeciętnie od 200 do 300 psów oraz  100- 300 kotów różnych ras i wielkości.

Fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Dodaj komentarz