fbpx

Funkcjonariusze policji w Stargardzie przyczynili się do uratowania życia mężczyzny

Policjanci ze Stargardu odegrali kluczową rolę w ratowaniu życia mężczyzny. „Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc” – takie podziękowania otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie od mężczyzny, który dzięki ich szybkiej reakcji otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Wszystko zaczęło się, gdy kobieta, prowadząca porsche, zatrzymała się przy radiowozie i zaapelowała do policjantów o natychmiastową eskortę do szpitala, podkreślając krytyczny stan zdrowia swojego partnera.

Służba w policji pełna jest nieoczekiwanych zdarzeń, co potwierdziło się w działaniach funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej jednostki.

Zrozumiawszy powagę sytuacji, policjanci natychmiast zaalarmowali swojego dyżurnego, aktywowali sygnały dźwiękowe i świetlne, i podjęli się eskorotwania samochodu do najbliższego szpitala, gdzie mężczyzna szybko został przekazany w ręce zespołu medycznego.

Dzień po zdarzeniu, mężczyzna wyraził swoją wdzięczność dla funkcjonariuszy, którzy zareagowali błyskawicznie, co miało bezpośredni wpływ na jego zdrowie i życie.

„W takich momentach hasło 'Pomagamy i Chronimy’ nabiera szczególnego znaczenia. Naszym priorytetem — jako policjantów — jest pomagać i chronić mieszkańców. Miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy” – przekazała policja.

Źródło: stargard.policja.gov.pl

Dodaj komentarz