fbpx

Polski inżynier stworzył “dom z paczki”. Kosztuje 2 tys. zł za mkw, postawisz go w jeden dzień

W Polsce ceny nieruchomości rosną z każdym rokiem. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się tak zwanymi domami modułowymi. Są to niedrogie konstrukcje, które można postawić bez pozwolenia na budowę. Polscy inżynierowie prześcigają się w tego typu rozwiązaniach, wchodząc naprzeciw oczekiwaniom. Aktualnie swój własny domek można kupić już za 50 tys. zł.

Jednym z takich projektów jest system stworzony przez inżyniera Aleksandra Kawińskiego. Za 50 tys. zł można u niego zakupić moduł „pod klucz”: w pełni zmontowany i gotowy do zamieszkania. Chociaż projekt M2ma zaledwie 25 m2, jest tam wszystko, czego potrzebują do życia singiel lub para – aneks kuchenny, łazienka, a nawet taras.

W projekcie Polaka największe wrażenie robi jednak czas, w jakim dom modułowy może powstać. Producent przekonuje, że montaż domu da się ukończyć w ciągu zaledwie jednego dnia, jeśli w montażu będzie brało udział dwie osoby, które będą miały do dyspozycji podnośnik.

Czym jest dom modułowy?

Dom modułowy to konstrukcja, której złożenie jest znacznie tańsze i mniej czasochłonne od tradycyjnej budowy. Koszty wykonania takiego domu są różne. Zależą przede wszystkim od technologii, na którą się zdecydujemy, rozmiaru i zaplanowanych przez nas udogodnień.

Tego typu alternatywy robią się dla wielu tym atrakcyjniejsze, im bardziej rosną ceny mieszkań w Polsce. Trendu tego nie zatrzymała nawet pandemia. W III kwartale 2020 r. w wielu miejscach pobiły one rekordy. W 17 przeanalizowanych przez Expander Advisors miastach ceny mieszkań wzrosły średnio o 6 procent.

Źródło: m-2.com.pl

Dodaj komentarz