fbpx

W 30 lat przejechał ponad 1,6 mln km. Właśnie dostał nowe auto od producenta

Od 1991 r. wiele się zmieniło, ale nie wyjątkowe auto, którym Jim O’Shea pokonał milion mil. Ten rekordowy wynik spotkał się z uznaniem producenta – Volvo Cars USA. W podziękowaniu za tak długotrwałą lojalność wobec marki mężczyzna otrzymał kluczyki do nowego Volvo S60.

Mimo że ojciec i wujek zarządzali salonem Forda, Jim O’Shea z Missouri zdecydował się na inną markę – Volvo 740 GLE. Członkowie rodziny nie odzywali się do niego przez kilka dni. Jim za to zadeklarował się, że przejedzie nim milion mil, co całkiem niedawno mu się udało. Ojciec właściciela Volvo niestety nie doczekał tego momentu.

Milion mil i lojalność w stosunku do marki została nagrodzona w specjalny sposób. Jim będzie mógł od teraz jeździć nowiutkim Volvo S60. Kluczyki otrzymał u dealera marki w West County — tego samego, gdzie 30 lat wcześniej nabył samochód. W przekazaniu auta uczestniczył także szef przedstawicielstwa, który w 1991 r. sprzedał Jimowi jego 740-kę. Nowe Volvo nie będzie jednak należeć do Jima O’Shea jak jego obecny samochód. Autem będzie mógł jeździć przez dwa lata w ramach programu abonamentowego Care by Volvo all-inclusive.

W trakcie 30 lat użytkowania Volvo 740 nie obyło się bez awarii. Co prawda nigdy nie uczestniczyło w wypadku, poza tym, że żona Jima trzy razy obiła je na podjeździe, to przy przebiegu 585 tys. mil (941 466 km) trzeba było wymienić silnik. Miliona mil nie wytrzymała także fabrycznie zainstalowana skrzynia biegów — wymieniano ją dwa razy.
Źródło: auto-swiat.pl

One thought on “W 30 lat przejechał ponad 1,6 mln km. Właśnie dostał nowe auto od producenta

Dodaj komentarz