fbpx

Konopie pod mikroskopem wyglądają naprawdę niesamowicie

Widok konopi pod mikroskopem może być dla niektórych zaskakujący. Eksperyment dostarczył nie tylko ekscytujących zdjęć, ale także zapewnił wgląd w struktury tej rośliny.
Konopie pod mikroskopem

Wgląd w konopie pod mikroskopem rzucił nieco więcej światła na struktury, które odpowiedzialne są za charakterystyczny zapach i właściwości tej rośliny.

Jak podaje The Plant Journal, botanicy z University of British Columbia wykorzystali kombinację zaawansowanych technik mikroskopowych i profilowania chemicznego na różnych odmianach Cannabis sativa.

Odkrycia naukowców potwierdzają, że drobne struktury przypominające włosy, które znajdują się na roślinie są najbogatszym źródłem lepkich żywic zawierających tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD).

Substancje szczególnie obficie występują na strukturach w kształcie grzyba. Te włoski są też głównym źródłem składników zapachowych rośliny, nazywanych terpenami lub izoprenoidami.

Struktura rośliny

Istnieją trzy znane typy gruczołowych włosków, które znaleziono na konopi, ale wcześniej nie było jasne, jaką właściwie pełnią funkcję. Luki informacyjne częściowo spowodowane są regulacjami prawnymi.

Teraz zmiany w prawie oraz odkrycia dotyczące właściwości leczniczych  sprawiły, że roślina zaczyna zdobywać coraz większą popularność w kolejnych krajach. W związku z tym pojawia się konieczność dokładniejszego zbadania właściwości konopi.

Rola włosków

Po analizie mikroskopowej okazało się, że włoski wytwarzają najwięcej terpenów i kannabinoidów. Im większe gruczoły, tym więcej lepkiej żywicy obfitej w substancje zapachowe wydzielają.

Dodaj komentarz