fbpx

Śpij zdrowo, czyli dlaczego warto wybrać materac naturalny

Zdrowie zależy od wielu czynników, wśród jest jest bez wątpienia zestaw przedmiotów i materiałów, którymi otaczamy się na co dzień. Szczególnie jest to ważne podczas codziennego, sennego wypoczynku. Materiały, z których wykonane jest wyposażenie naszej sypialni mają istotne znaczenie dla jakości i komfortu naszego snu. Dowiedz się, z czego wykonywane są nowoczesne materace naturalne i dlaczego warto inwestować w materiały, zgodne ze środowiskiem naturalnym.

Materace naturalne – z czego powstają?

Bardzo modne obecnie, nowe kolekcje materaców naturalnych (dostępne również w ofercie renomowanego producenta, marki Hilding Anders) łączą w sobie najwyższą jakość wykonania i nowoczesne technologie z ukłonem w stronę ekologii i rozwiązań sprzyjających dobru naszej planety. Z tego zestawienia wynika dla nas, że możemy otaczać się materiałami, wykonanymi ze szczególną dbałością o nasze zdrowie.

Produkty wchodzące w skład materaców ekologicznych to przede wszystkim organiczna bawełna, len, kokos, naturalny lateks oraz pianki nasączone naturalnymi olejami, np. olejem rycynowym. Dzięki tym naturalnym materiałom produkcja materaców nie jest szkodliwa dla środowiska, a my możemy wypoczywać wśród materiałów, które nie wydzielają toksycznych związków chemicznych. To z kolei ma wpływ na kondycję naszej skóry oraz całego organizmu. Istotną kwestią jest również pokrowiec, który tworzy zewnętrzną warstwę naturalnego materaca. On również powstaje z materiałów przyjaznych środowisku i człowiekowi.

Zdrowy sen – naturalne materace piankowe i kieszeniowe

Materace naturalne i materace Fit 4 Sleep są dostępne w szerokiej ofercie, obejmującej zarówno wyroby piankowe jak i sprężynowe (kieszeniowe). Dziś nowoczesne technologie skłaniają się w kierunku zastosowania wysokoelastycznych pianek, które zapewniają wraz z dopasowaniem nacięć idealne podparcie w siedmiu strefach. Materace z kolekcji Fit 4 Sleep – poza znakomitymi materiałami – oferują możliwość zarówno odwrócenia materaca na drugą stronę, jak i zamianę przedniej i tylnej części. Dzięki tym funkcjonalnościom możesz cieszyć się wygodą o każdej porze roku oraz przy zróżnicowanych potrzebach wypoczynku, związanego z poziomem aktywności sportowej lub schorzeniami kręgosłupa. Wybierając materace naturalne piankowe, zyskasz płynne i stabilne podparcie podczas snu. Na materacu kieszeniowym odczujesz wyraźną pracę sprężyn, co stworzy odpowiedni efekt dla osób lubiących odczuwać uginanie się sprężyn w miejscach podparcia.

Co jest ważne dla zdrowego snu?

Zdrowy sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu osób w każdym wieku. Zarówno niemowlęta, dzieci, jak i osoby dorosłe oraz seniorzy mają specyficzne potrzeby związane z regularnym wypoczynkiem w nocy. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla zdrowia, ale i dla dobrego samopoczucia. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, sen powinien być niezakłócony, odpowiednio długi i efektywny – a do tego niezbędna jest wygoda, jaką oferuje dobrze dobrany, jakościowy materac.

Poza dopasowaniem twardości materaca bardzo ważne są jego odpowiedni rozmiar oraz rodzaj. Pojedyncze materace, dedykowane dzieciom oraz młodzieży, mają najczęściej rozmiar 80 x 200 lub 90 x 200 cm. Materace 120 x 200 świetnie sprawdzają się w przypadku osób dorosłych, poszukujących komfortowego materaca na łóżko pojedyncze. Dzięki temu pośredniemu rozmiarowi można zyskać komfort wypoczynku, związany z szerokością produktu, przy jednoczesnej oszczędności miejsca w pomieszczeniu. Materace 140 x 200, 160 x 200 i 180 x 200 są dedykowane do łóżek dwuosobowych.

Dla zdrowego snu ważne jest, by materace nie zawierały szkodliwych, toksycznych związków chemicznych, a także zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza oraz komfort o każdej porze roku. Zwróć uwagę na jakość powietrza w sypialni oraz dbaj, by bielizna pościelowa była czysta i przewietrzona. Przestrzegaj stałej pory i liczby godzin snu niezbędnej, by wypocząć.

Materace naturalne – dlaczego są zgodne z ekologią?

Materace przyjazne dla środowiska powstają z naturalnych materiałów, ale na tym nie kończy się ich ekologiczny wymiar. Wytwarzanie naturalnych materaców również odbywa się w zgodzie ze środowiskiem, gdyż szczególny nacisk kładziony jest na minimalizację kosztów produkcji i ilości odpadów. Kolejnym aspektem, jaki warto tu wziąć pod uwagę, jest odnawialność materiałów. Jeśli komponenty, z których wykonany jest materac, nadają się do recyklingu, zużyty produkt nie zaśmieca środowiska naturalnego, lecz może zostać powtórnie wykorzystany. Naturalne materiały nie wymagają też skomplikowanej utylizacji. Wysoka jakość i zgodność z naturą to korzyść zarówno dla użytkowników, jak i dla kondycji naszej planety.

Dodaj komentarz