fbpx

Urodził się bez ręki i nóg. A zrobił w życiu więcej niż niejeden sprawny

Gdy miał 9 lat w dwa miesiące nauczył się pływać, potem pobił rekord świata w pływaniu na dystansie 2000 m. Jako dorosły został pierwszym kierowcą wyścigowym o takim stopniu sprawności w Polsce.

Tomasz Manikowski to polski odpowiednik Nicka Vujicica, znanego mówcy motywacyjnego bez kończyn. Kilka lat temu mężczyzna zyskał wielką sławę, a jego wykłady biją rekordy oglądalności. Tomasza jeszcze nie znają takie tłumy, jak Nicka, ale ma na to szanse. Podczas TEDxKoszalin, cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, zyskał wielką sympatię publiczności.

– Urodziłem się niepełnosprawny, nie było internetu i nie było kogo prosić o radę. Być może brak wiedzy był jednym z powodów, dla których zaproponowano moim rodzicom, iż problem mojej osoby może zniknąć – tak zaczął swój występ Manikowski. – Wierzcie lub nie, ale cieszę się, że z tej rady nie skorzystali – dodał. A potem opowiedział o swoim życiu.

Zdaniem Tomasza, aby osiągnąć sukces w życiu i być szczęśliwym, trzeba zrobić trzy rzeczy. – Musimy sami jako pierwsi uwierzyć w siebie, zanim inni w nas uwierzą. Musimy korzystać z tego, co dostajemy od życia – brzmią dwie pierwsze zasady. A trzecia? – Odwaga – powiedział Manikowski. – Bądźcie odważni w wyznaczaniu sobie nowych, ambitnych, a nawet szalonych celów. I nawet jeżeli nie uda wam się ich zrealizować, to zapewniam was, że powiecie “Ale to było dobre – zaapelował na koniec.

Obejrzyjcie filmik:

 

 

Czytaj więcej na: wiadomosci.wp.pl

Zdjęcie: (Screen / YouTube, Fot: TEDxTalks)

Dodaj komentarz