fbpx

Ma prawie 91 lat i nadal operuje. To najstarszy chirurg w Polsce?

W Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim pracuje i operuje prof. Eugeniusz Murawski, który 1 września br. skończy 91 lat. Specjalizuje się w chirurgii plastycznej u dzieci, m.in. z wadami twarzoczaszki. Jest autorem nowatorskiej metody operacji rozszczepów wargi i podniebienia (tzw. zajęczych warg).

Chirurgia to jest taka nauka, w której zawsze istnieje relacja uczeń-mistrz. Dla nas wszystkich pracujących tutaj on jest mistrzem numer jeden. Profesor, mimo swojego wieku, cały czas służy nam swoją rada i pomocą – mówi Tomasz Grzechnik, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Profesor Murawski operuje, konsultuje pacjentów, jest ponadto wykładowcą, a przede wszystkim autorytetem dla młodszych kolegów. Pracujący z nim lekarze przyznają, że “jego ręka ani drgnie” pomimo wieku.

Dużo też podróżuje, uczestniczy w sympozjach, konferencjach i mówi, że nadal cały czas się czegoś uczy.

Twierdzi, że nie czuje się na 90 lat. Prowadzi zdrowy tryb życia. Po pracy odpoczywa na działce, wakacje spędza czynnie. Nie pije, nie pali, dba o kondycję i prawidłową wagę ciała.

Według RMF FM jest najstarszym w Polsce czynnym zawodowo chirurgiem. Profesor chce operować jak najdłużej.

 

Czytaj więcej na: twojezdrowie.rmf24.pl

Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz