fbpx

Biolodzy ratują orlika, który wypadł z gniazda i spadł z klifu

Mały orlik, który wypadł z gniazda i spadł z klifu, jest już bezpieczny, dzięki sprawnej akcji ratowniczej.

Niedawno doszło do niezwykłej akcji ratowniczej, dzięki której małe orlątko bezpiecznie wróciło do swojego gniazda na klifie kalifornijskiej wyspy Catalina, w USA.

Orlik spał sobie w najlepsze, kiedy dorosła orlica przypadkowo strąciła pisklę wylatując z gniazda (zobacz film poniżej). Na szczęście ptaki są pod stałą obserwacją biologów i jak tylko kamery zarejestrowały ten niefortunny wypadek,  na pomoc  ruszył oddział ratunkowy.

Pisklę jest jednym z 40 orlików na wyspie, które wykluły się dzięki  ochronie w ramach 40-letniego programu reintrodukcji.

To około godziny wędrówki od najbliższej drogi – powiedział ABC biolog przyrody Peter Sharpe. –Z tego miejsca trzeba było iść jeszcze trzydzieści minut, aby pomóc orlikowi wrócić na miejsce. Sprawdziłem jego nogi i skrzydła, aby upewnić się, że nie ma żadnych widocznych złamań. Nie potrafię powiedzieć, jakie są wewnętrzne obrażenia, ale te ptaki są dość odporne na kontuzje – powiedział Sharpe.

Gniazdo zostało dodatkowo zabezpieczone patykami, aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

Obejrzyj film ABC i Explore.org z akcji ratunkowej poniżej. Na filmie widać dokładny moment, kiedy pisklę wypada z gniazda oraz akcję przenoszenia go z powrotem do gniazda.

 

Na podobny temat przeczytasz też TUTAJ.

Źródło: Good News Network i YT

Opracowanie: Agata Pałach blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz