fbpx

Tancerze ze Szczecina mistrzami świata!

Tancerze z Szkoły Tańca „Astra” ze Szczecina ponownie zademonstrowali swoją klasę, zdobywając tytuły i nagrody na Mistrzostwach Świata w Czechach. Wśród zwycięzców, którzy wrócili ze złotem, znaleźli się m.in. Mateusz Wagemann, wicewojewoda zachodniopomorski, i jego małżonka Małgorzata.

„Podczas zawodów w Libercu w Czechach tancerze rywalizowali w różnorodnych kategoriach tanecznych” — relacjonuje Katarzyna Gawłowicz z „Astry”. Przez sześć dni konkursowych na parkiecie zaprezentowało się ponad 5000 uczestników z całego świata, ocenianych przez międzynarodowy skład sędziowski liczący ponad 30 osób.

Grupa 18 par dorosłych amatorów z „Astry” triumfowała, zdobywając tytuł Mistrza Świata w Tańcu Artystycznym 2023 w kategorii Couple Formation All WADF Styles Masters Supershowcases. Sędziowie jednogłośnie umieścili szczecińską formację na najwyższym stopniu podium, a publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.

Jak podkreślają nowi mistrzowie, ich ambicje były wysokie, zwłaszcza po zdobyciu tytułu Mistrza Europy w kwietniu tego roku. Podopieczni Katarzyny Gawłowicz nie zwalniają i już przygotowują się do kolejnych zawodów, które odbędą się w kwietniu 2024 roku w Warszawie.

W skład złotej drużyny weszli: Roman i Beata Andrzejczak, Krzysztof i Katarzyna Baczyński, Arkadiusz i Jolanta Budzisz, Arkadiusz i Donata Cysek, Waldemar i Elżbieta Dąbrowski, Mirosław i Marzena Depa, Marek i Mariola Hajdukowicz, Zbigniew i Marzena Jarosiewicz, Eugeniusz (kapitan) i Iwona Kabat, Sebastian i Lucyna Lechowicz, Adam i Dorota Musiał, Jacek i Katarzyna Napiórkowscy, Jacek i Wioletta Nawrocki, Piotr i Aleksandra Panek, Rafał i Dorota Próchniccy, Dariusz i Mirosława Urbańscy, Mateusz i Małgorzata Wagemann oraz Jarosław i Anna Wnuk.

Dodaj komentarz