fbpx

Mężczyzna wydał 2,5 tysiąca złotych na operację swojego pupila

Nie jest tajemnicą, że ludzie przywiązują się do zwierząt, nie byłoby więc w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden mały, ale istotny szczegół. Pupilem mężczyzny jest złota rybka. Operacji podjął się Faye Bethell z Toll Barn Veterinary Centre w Wielkiej Brytanii. Lekarz zadbał nawet o znieczulenie dla rybki, aby nie czuła bólu podczas zabiegu.

2

Zwierzę cierpiało na zaparcia, ponieważ miało sporych rozmiarów guza wynikającego z nieprawidłowej diety lub jakiegoś innego powodu. Operacja trwała godzinę i wykonywał ją chirurg w towarzystwie dwóch pomocników – jeden regulował dopływ specjalnej wody do znieczulania, a drugi pilnował tętna.

Złote rybki dożywają nawet do 10 lat

Osobnik, o którym mowa miał dopiero 2 lata. Teraz kiedy operacja się udała, może w spokoju dożyć swojej sędziwej starości.

3

Ciekawostka: Złote rybki to nieliczne stworzenia, które postrzegają wzrokiem świat w identyczny sposób jak ludzie. Co więcej, w przeciwieństwie do nas, złote rybki posiadają w oku jeden typ receptora kolorów więcej, co pozwala im dostrzec światło ultrafioletowe.

Źródło: BBC, Telegraph

Dodaj komentarz