fbpx

Niezwykłe zachowanie dzieci pomogło pilotom policyjnego śmigłowca schwytać złodziei

Jednostka policji w angielskiej wsi Capel udostępniła  zdjęcia, na których niewielka grupka dzieci w brawurowy sposób pomaga pilotom policyjnego śmigłowca schwytać uciekających przed obławą włamywaczy.

Widoczna na powyższym zdjęciu grupa dzieci wraz z kilkoma opiekunami zebrała się w Wielki Piątek, by wspólnie uczestniczyć w zabawie polegającej na odnajdywaniu ukrytych w okolicy pisanek. Zabawę przerwał jednak unoszący się na niebie śmigłowiec policji, który w tym samym czasie brał udział w obławie przygotowanej na złodziei, którzy niewiele wcześniej włamali się do jednego z miejscowych domostw.

Piloci helikoptera, tak jak i jednostki lądowe policji, mieli problem z namierzeniem uciekających włamywaczy, i gdy wszystko wskazywało, że uda im się zbiec, wydarzyło się coś niesamowitego. Dzieci położyły się na ziemi i uformowały żywą strzałę, której zwrot wskazywał pilotom kierunek, w którym uciekają przestępcy.

„Dzieci błyskawicznie uformowały na środku pola strzałę, wskazując helikopterowi miejsce uciekających złodziei. Załoga śmigłowca następnie przekazała tę informację jednostkom naziemnym i niewiele później dwóch uciekających mężczyzn zostało schwytanych”, oświadczył rzecznik policji w Capel.

W ramach podziękowania piloci wylądowali na pobliskim polu, by osobiście porozmawiać z dzielnymi dziećmi i ich opiekunami. Część maluchów otrzymała od nich słodkie przekąski, ciesząc się z wzięcia udziału w najprawdopodobniej jednej z najbardziej niezwykłych przygód ich życia.

Źródłó: telegraph.co.uk

Dodaj komentarz